Ağlama Yavrum, Düşmanı Sevindirme. Biz Gururluyuz!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Ağlama Yavrum, Düşmanı Sevindirme. Biz Gururluyuz!
08.03.2021 08:13:57

 

Ağlama Yavrum, Düşmanı Sevindirme. Biz Gururluyuz!

Ölümlerin en güzeli  en anlamlısı sizce hangisidir? deseler hiç tereddütsüz söyleyeceğiniz  tek kelime ŞEHİTLİK tir dersiniz.

Her Türk vatandaşı için geçerli olan  bu mukaddes mertebeye ayrım yapmıyor, yapamıyorum.  Zira kadını ile, erkeği ile, yaşlısı ve genci ile istisnasız hepsinin hangi yaşta hangi cinste olursa olsun şek ve şüpheye yer bırakmayacak gönlündeki aslandır ŞEHİTLİK.

Zira yüce dinimiz ve bu dinin mukaddes kitabı Kuran' da mealen

 

“Eğer Allah yolunda öldürülür ya da ölürseniz, şunu bilin ki, Allah’ın mağfireti ve rahmeti onların topladıkları bütün şeylerden daha hayırlıdır.”  (Âl-i İmrân, 157)

ilahi müjdesi ve

 

“Allah yolunda öldürülenleri sakın ölü sanmayın. Bilakis onlar diridirler; Allah’ın, lütuf ve kereminden kendilerine verdikleri ile sevinçli bir halde Rableri yanında rızıklara mazhar olmaktadırlar. Arkalarından gelecek ve henüz kendilerine katılmamış olan şehit kardeşlerine de hiçbir keder ve korku bulunmadığı müjdesinin sevincini duymaktadırlar. Onlar, Allah’tan gelen nimet ve keremin; Allah’ın, müminlerin ecrini zayi etmeyeceği müjdesinin sevinci içindedirler. “ (Âl-i İmrân, 169-171)

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER
Advert