Ak Parti Samsun Milletvekili Adayı Mehmet Muş Kimdir!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Ak Parti Samsun Milletvekili Adayı Mehmet Muş Kimdir!
10.04.2023 12:40:16

 

Ak Parti Samsun Milletvekili Adayı Mehmet Muş Kimdir!

14 Mayıs'ta yapılacak olan 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerine girecek Samsun Milletvekili adayları listesi açıklandı. Ticaret Bakanı Mehmet Muş AK Parti Samsun Milletvekili aday listesinde birinci sırada yer aldı.

14 Mayıs'ta yapılacak olan 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerine girecek Samsun Milletvekili adayları listesi açıklandı.

Kabinedeki yer alan bakanların milletvekili adayı olacağını açıklayan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin önemli aktörleri ile mevcut bakanları Anadolu şehirleri ve büyükşehirlerde aday olarak gösterdi.

Ticaret Bakanı Mehmet Muş Samsun'dan birinci sıra milletvekili adayı oldu.

İşte AK Parti Samsun Milletvekili Aday listesi

1- Mehmet Muş

2- Çiğdem Karaaslan

3- Yusuf Ziya Yılmaz

4- Orhan Kırcalı

5- Ersan Aksu

6- Mücahit Yılmaz

7- Havva Şen Saygın

8- Kadir Kayan

9- İrfan Şenocak

MEHMET MUŞ KİMDİR?

1 Mayıs 1982 tarihinde Trabzon Sürmene'de doğdu. İlk ve ortaöğrenimini İstanbul'da tamamladı.

Lisans öğrenimini Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Fakültesi İşletme Bölümü'nde tamamladıktan sonra Yüksek Lisans Eğitimi için yurt dışına çıktı. Washington State University School of Economic Sciences'de Ekonomi alanında yüksek lisans yaptı. Doktora öğrenimini Marmara Üniversitesi İktisat Tarihi Anabilim Dalında tamamlayan Mehmet Muş, özel sektörde Bütçe Planlama Uzmanı olarak çalıştı.

AK Parti İstanbul Gençlik Kolları teşkilatında aktif görevler üstlendi ve çalışmalar yürüttü. Sırasıyla; AK Parti İstanbul Gençlik Kolları İl Yönetim Kurulu Üyeliği, Ekonomi İşleri Başkanlığı ve Teşkilat Başkanlığı görevlerini icra etti.

2011 yılında 24. Dönem AK Parti İstanbul Milletvekili olarak TBMM'ye girdi. 25, 26. ve 27. Dönemlerde de İstanbul Milletvekilliği görevini sürdürdü. TBMM'de Dışişleri Komisyonu, Plan Bütçe Komisyonu ve AB Uyum Komisyonu üyelikleri yaptı. NATO Parlamenter Asamblesi (NATOPA) Türk Grubu Üyeliği'nin yanı sıra AK Parti Genel Merkezi'nde Halkla İlişkiler Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlendi.

2014 yılında MYK üyeliğine seçilerek AK Parti Genel Başkan Yardımcılığı ve Ekonomi İşleri Başkanlığı görevinde bulundu. AK Parti'nin 2. Olağanüstü Kongresinde tekrar MKYK üyeliğine seçildi. 27 Mayıs 2016 tarihinde AK Parti Grup Başkanvekilliği görevine seçildi. 31 Mart 2021 tarihine kadar bu görevi sürdürdü.

21 Nisan 2021 tarihinde Ticaret Bakanı olarak atandı.

İyi düzeyde İngilizce bilen Muş, evli ve bir çocuk babasıdır.

Ak Parti Samsun Milletvekili Adayı Mehmet Muş Kimdir!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri