Aşı Olmayana Test Şartı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Aşı Olmayana Test Şartı!
20.08.2021 12:46:29

 

Aşı Olmayana Test Şartı!

Okulların açılmasına sayılı günler kala Türkiye koronavirüsle mücadelede yeni bir aşamaya geçiyor.

Aşı olmayan öğretmen ve üniversite öğrencileri haftada 2 kez PCR testi yaptıracak. Uçak, şehirlerarası otobüs yolculuğu, konser, tiyatro ve sinema gibi insanların toplu bulunduğu yerlere girişte de yine negatif test sonucu istenecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı 5 buçuk saat sürdü. Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantı sonrası alınan karaları açıkladı. Son dönemde yaşanan afetlerle ilgili Erdoğan, ülkemizde 2021 yılında 54 farklı ilde çıkan yangında yaklaşık 150 bin hektar alanın etkilendiğini belirterek “Tarihimizin bu en büyük yangınlarında zarar gören alanların 82 bin hektarı Antalya’da, 62 bin hektarı Muğla’dadır” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Okulların 9 Eylül'de açılacağını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Aşı olmamış öğretmen ve diğer personelin haftada en az 2 defa PCR testi yaptırmasını isteyeceğiz. Aynı şekilde aşı olmayan üniversite öğrencileri ve çalışanlarımızdan da düzenli PCR testi yaptırmalarını talep edeceğiz. Aşı çalışmaları gönüllülük esasına göre yürütülmektedir, yürütülecektir. Tüm vatandaşlarımızın gönüllü bir şekilde aşılarını yaptıracaklarına inanıyorum.' dedi.

Aşı Olmayana Test Şartı! erdoğan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER