Asıl Ambargo Zihinlerde; O Kalktıysa Onlarcası Bile Hava Civadır Bize...
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Asıl Ambargo Zihinlerde; O Kalktıysa Onlarcası Bile Hava Civadır Bize...
18.12.2020 07:49:00

 

Asıl Ambargo Zihinlerde; O Kalktıysa Onlarcası Bile Hava Civadır Bize...

Bazı mefhumlar o kadar açık ki izaha lüzum olmadığı halde, “hakiki vukuatı kaydeden tarih” ve “hâl-i hazır”a şaşı bakıldığından izaha ihtiyaç duyuyorum.

 

Bizim müzmin muhalefet gibi "akli muhakemeden mahrum" kimi -yüzden- dostlar da bu günlerde zil çalıp oynayacak kader İÇTEN İÇE düğün bayram ediyor, "mimsiz medeniyet"in temsilcilerinden ABD'nin eşkıyalık manasında ki ambargosu için "Biz demiştik..." diye koro halinde bağırıyorlar satır aralarında.

 

Çok insan gibi biz de biliyoruz ki ambargo göstermeliktir. Bizim %70 nispetindeki millileşmiş savunmamızdaki ilerlememizi durduramayacaktır. Lazım olan parçaları bile üretebilecek kapasiteye sahip olduğumuzu bay Trump da biliyor ama bizim "inkılap softaları" ile " ham yobazlar" bilhassa anlamak istemiyorlar.

 

Demek ki bu -onlar adına ümitsiz- bir göz dağıdır. Yani S-400 bahanesi ile suyu bulandırıp balık avlama gayelidir. Tayyip Erdoğan Başkanlığındaki Türkiye'nin Bölgesel Süper Güç olma tırmanışını durdurma girişimidir. Lakin göreceksiniz ki 17, 25 Aralık postmodern darbe girişimi ve 15 Temmuz vahşeti gibi bu da imanlı sinelerce püskürtülecektir.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER