Atakum Belediyesi’nden kaçak bir kreş kondu daha!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Atakum Belediyesi’nden kaçak bir kreş kondu daha!
20.07.2022 16:01:36

 

Atakum Belediyesi’nden kaçak bir kreş kondu daha!

Samsun'da Atakum Belediyesi, Ata Çocuk Kreşlerinin dördüncüsün Yenimahalle Mahallesinde Demirkent Şubesi adıyla açtı.

Yasalara, yönetmeliklere ve tüzüklere tamamen uygunsuz bir şekilde açılan kreşin park alanı şantiye binası sağından solundan genişletilrek oluşturuldu.

Atakum Belediyesi park alanının yüzde 3’ünü kamu yararına işgal edebilme yetkisi varken yüzde 9 olarak işgal etti.

Samsun'da Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Ata Çocuk Kreş ve Gündüz Bakımevlerinin dördüncüsünün eğitime başlayacağını açıkladı.

Kayıt almaya başlayan yeni Ata Çocuk şubesinde üç sınıfta 3-6 yaş arası minikler tamamen kaçak ve kreş konud şeklinde oluşturulan mekalarda eğitim görecekler.

YENİ KREŞ AÇMAYA DEVAM EDECEĞİZ

AtaÇocuk kreşlerinde çocuklar ile ebeveyn eğitimi alanlarında üst düzeyde bir çalışma yürütüldüğünü ifade eden Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci,

“Gücümüz yettiğince mahallelere yayılmaya çalışıyoruz. Şimdi dördüncü şube olarak Demirkent açılacak. Kendi binamızdı, bakımını yaptık ve yeniledik. Kayıtlar başladı, kontenjanlar dolduğu anda eğitime başlayacak. Amacımız çocuklarımızı daha soran, sorgulayan, daha çocukluğunu yaşayabilen bir eğitim sürecinden geçirmek. Onları okula hazırlamaya çalışıyoruz. Milli Eğitim ve diğer kurumlarla iş birliği içerisindeyiz. Deneyimli ve birikimli öğretmenlerimiz var. Birikimlerini çocuklarımıza aktarıyorlar. Yeni kreşlerin açılmasını bekleyen birçok ebeveyn var. Biz de mahallelerimizde kreşler açmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

 

Atakum Belediyesi’nden kaçak bir kreş kondu daha!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ak Zuhur     0000-00-00 Sanki evini parka yapmış gibi bir haber. Halka hizmet yapmış adam. Aqp lilerde kahvaltı davetleri yerine iş üretsin sayın Yazgan !
muzaffer     2022-07-20 ihalesini sana verseydi bu kadar zoruna gitmezdi ama. bu arada yorumlarımı yayınlamamazılık edip durma admin daha çoook rahatsız edeceğim sizi. çok alışmışsınız kafanıza göre haber yapmaya
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri