Bafra İyi Parti’de istifa depremi!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Bafra İyi Parti’de istifa depremi!
16.05.2022 14:49:50

 

Bafra İyi Parti’de istifa depremi!

Samsun'da İYİ Parti Bafra İlçe Gençlik Kolları’nın toplu istifasının ardından Kavak ilçe teşkilatında da istifa yaşandı. İstifaların ardından Kavak ilçe teşkilatı faaliyetlerine son verdi.

İYİ Parti Samsun ilçe teşkilatlarında ardı ardına istifalar yaşanıyor. İYİ Parti Bafra İlçe Gençlik Kolları üyelerinin, ilçe yöneticilerinin fikirlerini önemsememesini gerekçe göstererek istifa etmesinin ardından, Kavak ilçe yönetiminde de toplu istifa yaşandı.

‘AKŞENER’E BAĞLILIĞIMIZ DEVAM EDECEKTİR’

İYİ Parti Bafra İlçe Teşkilatı Ana Kademe Gençlik Kollarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Fatih Davran, istifa nedenleriyle ilgili şunları söyledi: "Bafra İYİ Parti İlçe Başkanı Aydoğan Yılmaz'ın genç fikirleri önemsememesi, gençlik kolları faaliyetlerine destek vermemesi üzerine istifalar oldu. İstifamız ilçe yönetimi ve gençlik kollarınadır. Partimize ve Genel Başkanımız Meral Akşener'e bağlılığımız ve desteğimiz devam edecektir" diye konuştu.

İLÇE YÖNETİMİMİZ ŞU ANDA DÜŞMÜŞTÜR’

Öte yandan Kavak ilçe teşkilatında 15 kişi istifa dilekçesi sundu. Parti tüzüğü gereği ilçe yönetimi feshedildi. İYİ Parti İl Başkanı Hasan Aksoy, istifaların partiden değil yönetimden olduğunu söyledi. Aksoy, şöyle konuştu: “İl başkanı olarak istifaları değerlendirerek, partimizin genel merkezine göndermek durumundayım. Genel merkezimize istifaları bildirdim. Kavak ilçe yönetimimiz şu anda düşmüştür. Bundan sonraki süreçte, yeni yönetimin atanma süreci olacaktır. İYİ Parti Samsun İl Başkanı olarak parti tüzüğümüzün gereğini yapmış bulunmaktayım” dedi.

‘GÖREVE DEVAM EDİYORUZ’

İYİ Parti Kavak İlçe Başkanı Ali Demirhan ise il başkanlığı tarafından parti tüzüğünün bahane edilerek, yönetimlerinin düşürülmek istendiğini söyledi ve söz konusu istifaların öncelikle ilçe yönetim kuruluna verilmesi ve buradaki değerlendirmenin ardından ilgili makamlara yönetilmesi gerektiğini sözlerine ekledi. Demirhan “İl Başkanı Hasan Aksoy'un istifa ettiğini söylediği üyelerden beş kişi, yedek yönetim kurulu üyesidir. İstifa ettiği üyelerden bir diğeri de toplantılara katılmadığı için yönetim kurulunca üyeliği düşürülen bir üyemizdir. Beş yedek üye, İl Başkanı Hasan Aksoy ile disiplin soruşturması gerilimi nedeniyle disiplin cezası alan eski Başkan Sefer Kırış'ın yakınlarıdır. İlçe yönetim kurulumuz 12 asil üye ile toplantısını yapmış ve kararlarını alarak göreve devam ediyor” diye konuştu.

Kaynak: Tolga BİRGÜCÜ - Diyekonuştu

Bafra İyi Parti’de istifa depremi!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım