Bize düşen görev, 15 temmuz ruhunu her daim canlı tutmak; şehit ve gazilerimizin emanetine sahip çıkmaktır!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Bize düşen görev, 15 temmuz ruhunu her daim canlı tutmak; şehit ve gazilerimizin emanetine sahip çıkmaktır!
15.07.2022 15:52:44

 

Bize düşen görev, 15 temmuz ruhunu her daim canlı tutmak; şehit ve gazilerimizin emanetine sahip çıkmaktır!

Samsun Üniversitesi Rektörü Mahmut Aydın, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 6. yıl dönümünde bir mesaj yayımlayarak, “Vatan ve kutsal değerlerimiz uğruna canlarını feda eden 251 şehidimizi ve gazilerimizi hiçbir zaman unutmayacağız” dedi.

Samsun Üniversitesi Rektörü Mahmut Aydın şöyle devam etti:

“Hegemonik güçlerin, 15 Temmuz 2016 akşamı kılıktan kılığa sokarak besleyip büyüttüğü FETÖ üzerinden Müslüman coğrafyanın imamesi olan ülkemizi bölüp parçalamak misyonuyla başlattığı hain darbe kalkışması, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın etkin liderliği ve çağrısıyla sokaklara akan yüzbinlerin Çanakkale ve Milli Mücadele ruhuyla vatan hainlerine karşı tek vücut olmasıyla kısa sürede bastırılmış ve ülkemiz uçurumun kenarından dönmüştür.

FETÖ tarafından Türkiye Cumhuriyeti’ne, ülkemizin millî birlik ve beraberliğine, geleceğine ve kardeşliğine karşı yapılan hain darbe girişiminin bertaraf edilmesi; tarih boyunca vatan ve bağımsızlık aşkıyla nice gaileleri atlatan aziz milletimizin devletine, vatanına, demokrasisine ve geleceğine canı pahasına sahip çıkarak, bu değerlerden asla vazgeçmeyeceğini bütün dünyaya gösterdiği bir kahramanlık örneğidir.

Vatan ve kutsal değerlerimiz uğruna canlarını feda eden 251 şehidimizi ve gazilerimizi hiçbir zaman unutmayacağız.

Samsun Üniversitesi olarak bize düşen görev, 15 Temmuz ruhunu her daim canlı tutmak; şehit ve gazilerimizin emanetine sahip çıkarak, bu emanetin bilincinde olan, milli ve manevi değerler ile donatılmış, aklın ve bilimin rehberliğinde bilinçli nesiller yetiştirmek ve bu sayede ülkemizin aydınlık geleceğine katkı yapmaktır.

Bu şanlı direnişin anısına millet olma bilincimizin perçinlendiği ve bu yıl “Türkiye Aşkına” temasıyla kutlanan “Demokrasi ve Milli Birlik Günü”nü en kalbi duygularımla tebrik ediyor, 15 Temmuz’da vatanımız, bağımsızlığımız, kutsal değerlerimiz, milli birlik ve beraberliğimiz uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor; kahraman gazilerimize ve bu destanın mimarlarına şahsım ve üniversitem adına en derin saygı ve şükranlarımı ifade ediyorum.”

Bize düşen görev 15 temmuz ruhunu her daim canlı tutmak; şehit ve gazilerimizin emanetine sahip çıkmaktır!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri