Canik Belediyesi’nden ‘Komşunun Sesi Ol’ Projesi
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Canik Belediyesi’nden ‘Komşunun Sesi Ol’ Projesi
18.11.2020 07:21:02

 

Canik Belediyesi’nden ‘Komşunun Sesi Ol’ Projesi

Canik Belediyesi ilçede yaşayan gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşabilmek için “KOMŞUNUN SESİ OL” başlıklı bir proje başlatarak, ‘komşusu açken tok yatan bizden değildir” anlayışı kapsamında ihtiyaç sahibi vatandaşlar için bir çalışma başlattı.

Canik Belediyesi’nin gerçek ihtiyacı olanların tespiti noktasında büyük bir hassasiyet gösterdiğini ifade eden Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “ Kış aylarına girdiğimiz bu süreçte gerçekten ihtiyacı olan bizim gözümüzden kaçan, ya da ihtiyacı yeni oluşan hiçbir ailemizin mahrum kalmasını istemiyoruz. Bu yüzden bütün Canik Halkından komşusunun sesi olmasını istiyorum. Biz birlikte olduğumuz sürece bütün eksikliklerin üstesinden gelebiliriz. Sevgili Peygamber Efendimizin , ‘komşusu açken tok yatan bizden değildir” hadisi bu projemizin temelini oluşturmaktadır. Etrafında gerçekten ihtiyaç sahibi olanlar belediyemize ulaşırsa, bizde gereğini hemen yerine getireceğiz” diye konuştu.

 

KOMŞUNUN SESİ OL

Etrafında ihtiyaç sahibi komşusu olanların belediyenin telefonlarından ve ya sosyal medya hesaplarından kendilerine ulaşabileceklerini söyleyen başkan Sandıkçı, “ Dileyen bana da ulaşabilir. Tek isteğimiz ve dileğimiz ilçemizde bu anlamda hiç kimse zorda kalmasın. Canik Belediyesi vatandaşı için var, vatandaşı için gece gündüz çalışmak üretmek için var. Bütün zorlukları birlikte aşmak için var. Hedefimiz tek bir vatandaşımız ne karnı aç uyusun, ne de soğuk ile baş başa kalmasın. Bizim bağımız gönül bağıdır. Sevgi bağıdır. Bir aile olmanın sıcaklığını hissetmektir. En büyük başarı da budur. Buradan hareketle bütün Canik Halkına bu sese kulak vermeye davet ediyorum. Biz birlikte güçlüyüz. Biz birlikte Canik’iz” şeklinde konuştu.

Canik Belediyesi Komşunun Sesi Ol Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı İbrahim Sandıkçı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER