Canik’te Engelsiz Park Hayat Buluyor
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Canik’te Engelsiz Park Hayat Buluyor
21.12.2022 13:08:07

 

Canik’te Engelsiz Park Hayat Buluyor

Canik Belediyesi Samsun’un en kapsamlı engelsiz hayat parkını ilçeye kazandırıyor.

Canik Belediyesi, Samsun’un en kapsamlı engelsiz parkı olma özelliğine sahip olan Uludağ Engelsiz hayat Parkı’nın yapım çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, içerisinde engelli bireyler için özel olarak tasarlanan oyun grupları, spor, aktivite ve dinlenme alanları ile kafeteryanın yer alacağı Uludağ Engelsiz Hayat Parkı’nın kısa bir süre içerisinde tamamlanıp, vatandaşların hizmetine sunulacağını söyledi.

Özel Olarak Tasarlandı

Uludağ Engelsiz Hayat Parkı’nın engelli vatandaşlar için özel olarak tasarlandığını belirten Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı,  “Engelli vatandaşlarımız için özel olarak tasarladığımız Uludağ Engelsiz Hayat Parkımızın yapım çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyoruz. Yaklaşık 2 bin 500 metrekare alan üzerinde çalışmalarına devam ettiğimiz Uludağ Engelsiz Hayat Parkımızı engelli vatandaşlarımız için özel olarak tasarladık. Şehrimizin en kapsamlı engelsiz parkı olma özelliğine sahip olan Uludağ Engelsiz Hayat Parkımızın içerisinde engelli vatandaşlarımız için özel olarak tasarlanan yeni nesil oyun grupları, spor ve dinlenme alanları, kafeterya ve birçok farklı aktivite alanı yer alacak. Parkımızın yapım çalışmalarını kısa sürede tamamlayıp vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız” dedi.

“Hiçbir zaman yalnız bırakmıyoruz”

İlçedeki engelli vatandaşlara yönelik desteklerin devam ettiğini ifade eden Başkan İbrahim Sandıkçı, “Sosyal belediyecilik anlayışımızla ilçemizde engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak ve hayat kalitelerini artırmaya yönelik çalışmalarımıza devam ediyoruz. Engelli vatandaşlarımızı ekiplerimizle evlerinde ziyaret ediyor, ihtiyaçlarını tespit ediyoruz. Kendilerini hiçbir zaman yalnız bırakmıyoruz.  Gerekli ihtiyaçlarını ekiplerimizle ulaştırıyoruz. Akülü ve manuel sandalye desteklerimizi sürdürürken, bakım ve onarımlarını gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Engelli vatandaşlarımıza yönelik desteklerimizi sürdürmeye, onların yanında olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

 

Canik’te Engelsiz Park Hayat Buluyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri