CHP’li Atakum Belediyesine saldırıyı CHP İl Başkanı mı Finanse Ediyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
CHP’li Atakum Belediyesine saldırıyı CHP İl Başkanı mı Finanse Ediyor!
19.09.2022 12:20:11

 

CHP’li Atakum Belediyesine saldırıyı CHP İl Başkanı mı Finanse Ediyor!

Atakum Belediyesine şantaj yapmaktan yargılanan iki gazetecinin CHP Samsun İl Başkanlığı ile ilgili iddiaları karşısında Samsun İl Başkanı Türkel'in sessizliği akıllarda soru işaretleri oluşturdu..

Atakum Belediyesi'nde ki köstebek kim? Fatih Türkel neden sessiz?

Gerçek Taraf’ta yer alan habere göre, Atakum Belediyesinden iftira, şantaj ve tehdit ile 2 bin lira haksız kazanç istedikleri iddiasıyla yargılanan Berat Gonca ve Sezer Sezer, yargılama devam ederken kurdukları Samsun Etik Haber isimli internet sitesi üzerinden bir süredir Atakum Belediyesi aleyhinde haberler yayınlıyor. Haberlerde kullanılan belgelerin bu isimlere ulaşma şekliyle ilgili çok ciddi iddialar varken, CHP Samsun İl Başkanlığını ilgilendiren konularda İl Başkanı Fatih Türkel'in sessiz kalması akıllarda soru işaretleri oluşturdu.

ATAKUM BELEDİYESİNE SALDIRIYI TÜRKEL Mİ FİNANSE EDİYOR?

Geçmişte Atakum Belediyesi ile ticaret yapma girişimlerinde bulunduğu ve karşılık bulamadığı iddia edilen CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel'in, Atakum Belediyesi'nden yönetimin bilgisi dışında sızdırılan çeşitli belgeleri yayınlayan haber sitesini finanse ettiği iddiaları konuşuluyor. Samsun basınına gazetecilik öğretme iddiasında bulunan Berat Gonca ve Sezer Sezer'e ait Samsun Etik Haber isimli sitede yayınlanan, "CHP'ye Kendi İçerisinden Hançer" başlıklı haberde Türkel'i de ilgilendiren iddialara yer verildi. Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci'nin, CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel'i görevden aldırmak için bir haber sitesini finanse ettiği iddia edilen habere karşı Türkel'in sessizliği, bu iddiaların daha yüksek sesle dillendirilmesine neden oldu.

BELEDİYEDEKİ KÖSTEBEK TÜRKEL'İN ADAMI MI?

Atakum Belediyesi'nden usulsüz şekilde elde edilerek, başka bir gazeteciye ulaştırıldığı iddia edilen belgelerin kim tarafından sızdırıldığı bilinmezken, belgelerin ulaştırıldığı iddia edilen bu gazetecinin CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel ile yakınlığı ise Samsun kamuoyu tarafından biliniyor. Türkel ile yakınlığı bilinen gazetecinin bu nedenle belgeleri kendisi yayınlamayıp, Atakum Belediyesinden iftira, şantaj ve tehdit ile aylık 2 bin lira istediği gerekçesiyle yargılanan Berat ve Sezer'e yayınlattığı iddialarıda haber merkezimize ulaşan bilgiler arasında.

YAYINLANAN BELGELERDE NE VARDI?

Atakum Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'ne hizmet veren reklam ajansları, dijital içerik üreticileri, prodüksiyon firmaları, Gazete, Dergi, Televizyon gibi medya kuruluşlarının Atakum Belediyesi'ne kestiği normal faturalar, usulsüz süsü verilerek yayınlanmıştı. Bu faturalar üzerinden Atakum Belediyesi'ne saldırıldığı gibi, Samsun Basını da iftira ve karalamalar ile küçük düşürülmeye çalışılırken, faturaları yayınlayan Samsun Etik Haber3 isimli sitenin de Atakum Belediyesine 51 bin TL fatura kestiği ortaya çıkınca belge yayını durdu

Kaynak: Gerçek Taraf

CHP’li Atakum Belediyesine saldırıyı CHP İl Başkanı mı Finanse Ediyor!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri