İlkadım’da Metruk Binalar Yıkılıyor
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
İlkadım’da Metruk Binalar Yıkılıyor
22.01.2022 11:33:23

 

İlkadım’da Metruk Binalar Yıkılıyor

İlkadım Belediyesi Unkapanı Mahallesi’nde bulunan illegal kullanıma uygun ortam oluşturacak nitelikte olan, çevre estetiğine uygun olmayan bir görünüm arz eden ve halkın can ve mal güvenliğini tehdit eden metruk binayı güvenlik önlemlerini alarak yıkımı gerçekleştirildi.

Vatandaşlardan gelen taleplerin değerlendirilmesi ve sorunların hızlı çözümü için çalışan İlkadım Belediyesi Fen İşleri ekipleri, Unkapanı Mahallesi Dadaloğlu sokaktaki metruk binanın yıkımını gerçekleştirerek olası can kaybının önüne geçti. Çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getiren mahalle sakinleri; “Belediyemize müracaat ettik ve mahallemizdeki metruk binanın yıkımını istedik. Belediyemiz talebimize anında yanıt verdi. Evimizde çocuğumuzu yalnız bırakmaya korkuyorduk. Şuanda bina yıkılıyor. Belediye ekiplerimizden ve Belediye Başkanımız Necattin Demirtaş'dan Allah razı olsun” diye konuştu.

“İlçemizde görüntü kirliliğine geçit vermeyeceğiz”

Metruk binaların, güvenlik riskinin yanı sıra çevre ve görüntü kirliliğine de yol açtığını belirten İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Belediye olarak, metruk binaların can ve mal güvenliği açısından oluşturduğu tehlikelerden kaynaklı yoğun şikayetler alıyoruz. Bu sorunun çözümü amacıyla da muhtarlarımız ve mahalle sakinlerinden gelen yıkım taleplerini değerlendirerek, yürürlükteki yasa ve yönetmeliklere göre yıkımlarını gerçekleştiriyoruz. Mevzuat çerçevesinde bu soruna karşı kararlı mücadelemizi sürdürüyoruz ve sürdürmeye devam edeceğiz” dedi

 

İlkadım’da Metruk Binalar Yıkılıyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert