İnşirah Tesettür’den Aklımızla Ve Dinimizle Alay Eden Açıklama!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
İnşirah Tesettür’den Aklımızla Ve Dinimizle Alay Eden Açıklama!
01.03.2019 09:19:28

 

İnşirah Tesettür’den Aklımızla Ve Dinimizle Alay Eden Açıklama!

​Modanisa isimli firmanın hazırladığı koleksiyonda ‘İnşirah’ ismini verdiği tesettür ürünleriyle yer alan İnşirah Tesettür Giyim haberimizin ardından bir açıklama yaptı.

Açıklamada ürünlerinin “Modanisa gibi çeşitli platformlarda satılmakta; müşterilerimizin de ilgisini çekmektedir” denilerek, “Kapalı giyinen kadının ihtiyaçlarını gözeten, kaliteye önem veren bir üretim anlayışımız vardır. İnşirah marka ismi, kelimenin "gönül açıklığı", "iç rahatlığı", "ferahlık" gibi anlamlarının olması nedeniyle tercih edilmiştir” diye belirtildi.

Tesettür markasına Kur’ân-ı Kerim Sûrelerinden biri olan İnşirah ismini koyan firma açıklamasında adeta İnşirah isimli bir sureden haberdar olmadıklarını ifade eder gibi sadece kelimenin sözlük manasına atıf yapması ikna edici bulunmadı.

Firma sözlükteki yüzlerce binlerce kelime varken neden bu ismi seçtikleri yönünde ikna edici açıklama yapamadı.

İslam’ın binlerce yıllık kıymetlerini sadece kendilerinin malıymış gibi ticari hedeflerinde kullandıktan sonra suçüstü yakalanan firma İnşirah süresine ve bütün Kur’an’a muhatap İslam âleminden özür dileyerek bu marka ve isimden vazgeçmek yerine pişkin bir şekilde savunma yapıyor olmaları da hayrete şayan bulundu.

İnşirah Kur’ân-ı Kerim Modanisa
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Mahmut Yılmazdemir     2019-03-01 Siz işinize gelmeyen yorumları yayınlamayacak kadar gazetecilik etik değerlerinden uzak bir kurumsunuz. Kutsal kitabımızda geçen kelimeleri günlük hayatta bir şekilde kullanmak O'na hakaret etmek değildir. Sizin mantığınıza göre İhlas kelimesi için ihlas holdinge mi saldıracaksınız? Peki nur,furkan,fetih için ne yapacağız? Bakara kelimesi inek demektir. Sizce inek kutsal mıdır? Yaptığınız ticari faaliyeti olan bir kurumun ticari itibarını zedelemektir ve suçtur. Bu yorumu yayınlamak yürek ister.
Advert
GALERİLER
Advert