İran Üzerinden Ermenistan’a Yardım!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
İran Üzerinden Ermenistan’a Yardım!
05.10.2020 07:34:01

 

İran Üzerinden Ermenistan’a Yardım!

28 yıldır Dağlık Karabağ’daki Azerbaycan topraklarını işgal eden Ermenistan’ın tehditleri, zaman zaman saldırıları ve sorunları çözümden uzaklaşan davranışları olağan hale gelmişti. Temmuz başında Dağlık Karabağ’dan çok uzakta, Gürcistan sınırında, petrol boru hatları ve demiryolunun geçtiği stratejik konumdaki Tovuz’a Ermeni ordusunun saldırısı bölgede daha farklı bir şeyler olduğunun veya olacağının işaretlerini vermekteydi.

 

Zira bu dönemde Ege ve Doğu Akdeniz’de Yunanistan, Fransa, Rusya, Amerika, İsrail, AB ve bazı Arap ülkelerinin aktif olarak katıldıkları, neredeyse Türkiye’yi kendi sınırlarına hapsetmeye yönelik girişimlerine karşı mücadeleler olanca hızı ile devam etmekteydi. Balkanlardan Ortadoğu’ya kadar olan yelpazede cereyan eden bu mücadeleler silsilesi içinde, Tovuz saldırısı dikkate alınmayacak bir gelişme olmamasına rağmen, Azerbaycan yine de sükûnetini muhafaza ederek olayı büyütmemeyi yeğlemiş fakat dikkatli olmaya başlamıştı.

 

İşte bu sıralarda, sekiz gün önce sabah saatlerinde Ermenistan ordusu Azerbaycan sınır boylarını ateş altına alarak tekrar harekete geçti ve yatakta uyuyan sivilleri katlederek bu günkü durumun oluşmasını sağladı. Yani Ermenistan yine saldıran taraf oldu.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER