Kades, Kavaklı Kadınlara Anlatıldı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Kades, Kavaklı Kadınlara Anlatıldı
11.08.2022 18:27:25

 

Kades, Kavaklı Kadınlara Anlatıldı

Kavak Belediyesi, İlçe Kaymakamlığı tarafından Kavaklı kadınlara KADES ve Uyuşturucuyla Mücadele konularında eğitim semineri düzenlendi.

Kavak Kaymakamı Ömer Saygılı Başkanlığında Kadın Girişimciler Kooperatifi toplantı salonunda gerçekleştirilen KADES ve UYUMA uygulamaları hakkında yapılan toplantıya Jandarma Komutanı Ali Rıza Yıldız,  Emniyet Müdürü Seyfettin Güveli, Milli Eğitim Müdürü Orhan Büyük, Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı  Dr. Zahide Yavuz,  Halk Eğitim Müdürü Zekeriya Ersoy, İlçe Müftüsü Yakup Belen, Kavak YEG Müdürü Ebru Akman, Kadın Girişimciler Kooperatifi Başkanı Zeynep Okuyucu ve Kavaklı kadınlar katıldı.

Seminerin açılış konuşmasını yapan Kaymakam Ömer Saygılı, KADES ve UYUMA uygulamalarının hayat kurtardığını söyledi. Saygılı, mobil uygulama olarak kullanılan Kadın Acil Destek Uygulaması KADES’in kadına şiddet olaylarının önüne geçebilmek, kadın ve çocukların maruz kaldığı şiddet, taciz gibi kötü eylemleri engellemek amacıyla Emniyet Genel Müdürlüğümüz tarafından hazırlanılıp geliştirilerek kullanıma sunulan hayati öneme sahip resmi bir uygulama olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Eşinden veya bir başkasından şiddet gören ya da şiddete maruz kalma ihtimali olan kadınlarımız bu uygulama sayesinde akıllı telefonları üzerinden yapacakları ihbarlarda çok hızlı bir şekilde bu iş için kurulan Kadın Acil Destek İhbar Sistemi’ne ulaşabiliyorlar. ’Yine Uyuşturucuyla Mücadele Aplikasyonu UYUMA  isimli uygulama da, uyuşturucu ile mücadele kapsamında, işlenmekte olan uyuşturucu suçlarıyla ilgili vatandaşlarımızın kolayca yer bildirim ihbarında bulunabileceği  hayati öneme sahip mobil bir uygulamadır. Uyuşturucu ile mücadele konusunda toplumsal bir duyarlılık ve bilinç oluşturmak amacıyla bu uygulamayı da aktif şekilde kullanmalıyız.’’

Seminerde ayrıca Jandarma ve Emniyet birimlerince, kadınlara KADES ve UYUMA uygulamalarının teknik olarak nasıl kullanılacağı hakkında görsel sunumlar eşliğinde bilgilendirme yapıldı.

Kades Kavaklı Kadınlara Anlatıldı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri