Karadeniz yurdunun yemeklerini yine aynı firma yapıyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Karadeniz yurdunun yemeklerini yine aynı firma yapıyor!
10.01.2023 14:27:12

 

Karadeniz yurdunun yemeklerini yine aynı firma yapıyor!

Samsun'da KYK Karadeniz Öğrenci Yurdunda yedikleri yemekten zehirlenmelerine sebep olan yemek şirketinin sözleşmesi feshedildi bilgisine rağmen Fahrettin Canikli’nin paravan olarak kullandığı şirketin hala görevi başında olduğu ve yemekleri aynı ekibin yaptığı bilgisine ulaşıldı.

Samsun KYK Karadeniz Yurduna Yemek veren Firmanın AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli’nin kardeşi Fahrettin Canikli’ye ait olduğu iddia edilirken Fahrettin Canikli yaptığımız telefon görüşmesinde şirketiyle hiçbir ilgisinin olmadığını kendisinin sadece inşaat işleri yaptığını söylemişti.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı bir genel müdür ile iki daire başkanı, Samsun’da KYK Karadeniz Öğrenci Yurdu’nda yaşanılan yemekten zehirlenme olayını araştırmak ve soruşturmak üzere Samsun’a gelmişti.

Bakanlık yetkilileri, olayda bir kasıt olup olmadığını, öğrencilerin hak ettikleri yemeklere ulaşıp ulaşamadıklarını, yemeklerin kalitesini, gramajlarını ve yaşanan olayda ihmal olup olmadığını araştırarak söz konusu yemek şirketinin sözleşmesinin feshedildiği açıklanmıştı.

Buna rağmen Fahrettin Canikli her gün KYK Karadeniz Öğrenci Yurduna geldiği hatta haber yayına hazırlanırken dahi yurttaki makamında olduğu, sonu 28 ile biten plakalı aracının yurdun otoparkında olduğu bilgine ulaştık.

 

Karadeniz yurdunun yemeklerini yine aynı firma yapıyor!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
cevdet     2023-01-11 canikli bu hurmalar bu dünya da olmazsa oteki dünyada tırmalar ,allah a havale ediyoruz
Reis     0000-00-00 Onda şirket bitmez, birini fes ediyorlar yedekteki başka bir fason şirket ile devam ediyorlar, Canikli ailesi karadenizdeki birçok kyk yurt ve kantinlerin işletmesini almış durumda, ihaleye girecek kisiler önce canikliler buraya giriyor mu diye soruyor ? Milletin gözü korkmuş, bazı yurt müdürleri sorun olduğunda ve uyardiğında hemen bakanlığa Şikayet edip görevden alınması için ellerinden geleni yapıyorlar, tam bir korku imparatorluğu kurmuşlar, Cunhurbaşkanımız da uğraşsın dursun, millet bıktı
Bir gerçek     2023-01-10 ESKİ İL MÜDÜRÜ ZAMANINDA BÖYLE ŞEYLER OLMAZDI
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri