Katarlı City Football Group Samsunspor’dan Vaz Mı Geçti
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Katarlı City Football Group Samsunspor’dan Vaz Mı Geçti
26.08.2023 14:02:41

 

Katarlı City Football Group Samsunspor’dan Vaz Mı Geçti

Katar merkezli City Football Group’un sıradaki yatırımı Süper Lig olacak. Şirketin yatırım yapacağı kulübün Başakşehir olacağı öğrenildi.

Dünyanın dört bir yanından futbol kulüplerini bünyesinde bulunduran City Football Group’un sıradaki yatırımı Trendyol Süper Lig’e oldu.

City Football Group, Manchester City şemsiyesi altındaki futbol faaliyetlerini ve buna bağlı kulüp ağının kurulmasını ve yönetimini kontrol etmek için kurulmuş bir holding.

Şirketin sahipleri, Abu Dhabi United Group ile birlikte Çinli China Media Capital ve CITIC Capital. Şirketin şimdiki yatırımı ise Türkiye’de oluyor. City Football Group, Rams Başakşehir futbol kulübünü satın almada son aşamaya geldi. Yapılan görüşmelerin ve anlaşmaya dair detayların çok kısa bir sürede kamuoyu ile paylaşılması bekleniyor.

Katarlı Grubun Samsunspor ile de görüştüğü gündeme gelmişti.

İlk yabancı yatırım Göztepe'ye yapılmıştı

Göztepe Spor Kulübünün yüzde 70'lik hissesi Sport Republice şirketi tarafından satın alındı. Şirketin sahibi Rasmus Ankersen, Türk sporuna yatırım yapan ilk yabancı isim oldu. Ankersen aynı zamanda Premier Lig ekibi Southampton'ın da sahibi.

 

Katarlı City Football Group Samsunspor’dan Vaz Mı Geçti Katar merkezli City Football Group’un sıradaki yatırımı Süper Lig olacak. Şirketin yatırım yapacağı kulübün Başakşehir olacağı öğrenildi. Dünyanın dört bir yanından futb
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
iş güvenliği malzemeleri
tanıtım yazısı