Kılıçdaroğlu Sadat’a Tazminat Ödeyecek!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Kılıçdaroğlu Sadat’a Tazminat Ödeyecek!
29.04.2023 13:06:39

 

Kılıçdaroğlu Sadat’a Tazminat Ödeyecek!

Geçtiğimiz sene askeri danışmanlık şirketi SADAT'ın kapısına giderek kuruma suçlamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, mahkemeye açılan dava sonucunda 1 milyon TL'lik tazminata mahkum edildi.

CHP cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ve ekibi, 13 Mayıs 2022 tarihinde kuruculuğunu Adnan Tanrıverdi'nin yaptığı SADAT'ın kapısının önüne giderek adeta 'gösteri' yapmıştı.

Kılıçdaroğlu kurumun, Erdoğan tarafından kurulduğunu ve "sabotaj, baskın, pusu kurma, tahrip, suikast ve tedhiş" gibi faaliyetlerinin olduğunu iddia etmişti.

TAZMİNATA MAHKUM OLDU

Kılıçdaroğlu'nun suçlamaları hakkında dava açan SADAT, mahkeme sonucunda Kılıçdaroğlu'nun tazminata mahkûm edildiğini açıkladı.

Twitter'dan yapılan açıklama şöyle:

"KILIÇDAROĞLU TAZMİNATA MAHKUM OLDU Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal@kilicdarogluk,

13 Mayıs 2022 tarihinde beraberinde 70’e yakın milletvekili ve toplamda 150’ye yakın partilisiyle birlikte şirket merkezimize gelerek şirketimizin kapılarını zorlamış, sözde görüşme isteğinin karşılık bulmaması sonucunda şirketimizin saygınlığını ve itibarını hedef alan haksız ve mesnetsiz ithamlarda bulunmuş, bu saldırısı tüm basın-yayın organlarında yayınlanarak kamuoyunda şirketimiz hakkında olumsuz algının oluşmasına sebep olmuştu.

@herkesicinCHP

Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun şirketimiz aleyhinde sürekli ve sistematik şekilde gerçekleştirdiği hukuka aykırı saldırılara karşı tarafımızca açılan 1 milyon TL’lik dava 28 Nisan 2023 tarihinde karara bağlanarak Kılıçdaroğlu manevi tazminat ödemeye mahkûm edilmiştir. Bu mahkûmiyet kararı ile Kılıçdaroğlu tarafından şirketimize yöneltilen ithamların hiçbirinin gerçeklikle ilgisinin olmadığı, hiçbir delile dayanmaksızın salt duyumlarla hareket ettiği tescillenmiş bulunmaktadır.

SADAT, Savunma Sanayi Hizmet Sektörü’nde faaliyet gösteren emek yoğun bir sermaye şirketidir. Şirketimiz ulusal ve uluslararası mevzuatlara göre kurulmuş ve bunlara uygun olarak faaliyetlerini devam ettirmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 28/04/2023 SADAT Savunma A.Ş. Basın Müşavirliği"

Kılıçdaroğlu Sadat’a Tazminat Ödeyecek!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri