Milli Eğitim Bakanlığı o okula soruşturma başlattı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Milli Eğitim Bakanlığı o okula soruşturma başlattı!
26.09.2022 14:27:01

 

Milli Eğitim Bakanlığı o okula soruşturma başlattı!

Milli Eğitim Bakanlığı başörtülü olduğu için staja alınmayan üniversite öğrencisi Nezaket Akbulut’un başvurduğu Bilnet Sadbat Koleji hakkında soruşturma başlattı.

Konuyla alakalı olarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bir açıklama yapıldı.

Açıklama şöyle denildi;

"İstanbul'da bir üniversite öğrencisinin staj için gittiği özel bir kolejde başörtüsü nedeniyle başvurusunun kabul edilmediği yönündeki iddialar hakkında aşağıdaki açıklamaya gerek duyulmuştur:

Son 20 yılda başörtüsü yasağı başta olmak üzere eğitimin önündeki tüm antidemokratik engellerin kaldırıldığı ülkemizde, böyle bir uygulama asla kabul edilemez.

Bakanlığımızca söz konusu iddialar hakkında Bakanlık müfettişi görevlendirilerek gerekli inceleme ve soruşturma başlatılmıştır."

Milli Eğitim Bakanlığı o okula soruşturma başlattı!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
At Gözlüklü yobaz     0000-00-00 Peki 20 yıl geçmesine rağmen hükümet dini inançları gereği laikçi yobazlar tarafından zulme uğrayan başörtülüler için anayasal bir güvence sağladı mi yoksa biz iktidarda olduğumuz müddetçe palyatif tedbirlerle geçiltşririz mantığı mi halen devrede.. yarın iktidardan gidersek siyasi malzeme olarak elimizde başörtüsü zulmü kalsın mantığı mi...
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri