Nezaket Güzeldir
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Nezaket Güzeldir
05.07.2023 16:43:40

 

Nezaket Güzeldir

Hayatımızın belli bölümlerinde yeni insanlarla tanışırız, bazıları kaba ve saygısızdır, bazıları da saygılı ve ince düşünenlerdir. Kiminin fıtratında vardır, özenli ve dikkatli davranmak ve kimisi de sonradan kazanır bu davranışı ama sonuç olarak dünyamız, nezaketliler ve nezaketsizler olarak ikiye bölünür.

Bir ortama girerken, biriyle tanışırken veya yakınlarımızla konuşurken, hem üslubumuzu, hem ses tonumuzu ve hem de seçtiğimiz kelimelere özen göstermek bir kalp inceliğidir. Gönül kırmadan, birilerini küstürmeden iletişim halinde olmak iyidir ve bunun hakkında onlarca deyim, kitap yazılmıştır. Kısacık ömrümüzde, insanları üzmek ve üzülmek boşunadır. Bunun için hep güzel fikirlere açık olmalıyız ve bunu çevremize de empoze etmeliyiz.

Nezaket, bir gönül işçiliğidir ve tabii ki bu emeklerden ve işçilikten anlayana. Madem kalp işçiliği yapacağız ve madem gelecek nesillere örnek olmak isteyeceğiz, o zaman bu durumu devam ettirmek için nezaketi, bir sanat halinde toplum arasında yaygınlaştırmak lazım. Bu ister eşler arasında olsun, ister işçi- işveren arasında olsun ve isterse de ikili veya çoklu arkadaş- dost ortamında olsun, bunu halka ve genele yaymalıyız.

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Nezaket Güzeldir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
iş güvenliği malzemeleri
tanıtım yazısı