Öğrencilerin Orucu Eğitim Sen’i Neden Rahatsız Ediyor
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Öğrencilerin Orucu Eğitim Sen’i Neden Rahatsız Ediyor
24.05.2022 11:23:25

 

Öğrencilerin Orucu Eğitim Sen’i Neden Rahatsız Ediyor

28 Şubat’ın medya tetikçilerinden olan Uğur Dündar’ın işini şimdi İslam düşmanı Eğitim-Sen yapıyor. Bir grup öğrencinin tuttuğu orucu laikliğe aykırı bulan Eğitim-Sen, yine hazımsızlığını gösterdi.

Denizli’nin Merkezefendi ilçesinde bulunan Şemikler Ortaokulu’nda, ramazan ayının tamamında oruç tutan 65 ortaokul öğrencisine ödül verildi.

Okul öğretmenlerinden H.Ö.’nün sınıf grubuna attığı mesajda, “Ramazan ayında oruçlarının tamamını tutan öğrencilerimizi belirledik. 23 Mayıs Pazartesi günü oruçlarının tamamını tutan 65 öğrencimizi ödül olarak AVM’ye götürerek oyun alanında ücretsiz olarak eğlenmelerini sağlayacağız.” yer aldı.

Gönderilen bir diğer mesajda ise, ramazan ayında bir başka yarışmanın daha yapıldığı ve 9 öğrencinin ödül almaya hak kazandığı ve bu öğrencilere 100’er TL para ödülü verildiği belirtildi.

28 Şubat’ın medya tetikçilerinden olan Uğur Dündar’ın işine soyunan İslam düşmanı Eğitim-Sen’in ise bu hadise zoruna gitmiş. Oruç tutulmasını laikliğe karşı bir ayrımcılık olarak addeden Eğitim-Sen Denizli Şube Başkanı Hüseyin Özdemir, “Ortaokulda gerçekleşen söz konusu etkinlik ve sonucunda yapılan ödüllendirme; ülke genelinde yaşanan eğitime dinsel bir hüviyet kazandırma çabalarının bir kesitidir. Laiklik karşıtı, ayrımcı, dayatmacı ve dini inançları istismar etmeye dayalı bu tür etkinliklere karşı milli eğitim müdürlüklerini, okul idarecilerini ve öğretmenleri uyarırken başta velilerimiz olmak üzere eğitim hayatımızın tüm paydaşlarını bu tip faaliyetlere karşı dikkatli, denetleyici ve sorgulayıcı olmaya çağırıyoruz. İktidarın her türlü çarpıtma ve manipülasyonlarına rağmen ülkemizin gerçek anlamda demokratik laik bir yaşama ve eğitime olan ihtiyacı ortadadır. Eğitim Sen Denizli Şubesi olarak, bu tip gerici uygulamaların sıkı takipçisi olurken, laik bir yaşamı ve eğitimi savunmaya; bunun mücadelesini sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

Hepsine alışacaksınız!

Bunlar İslam’ın tekrar bu topraklarda hâkim olmasının provası. Siz daha hiçbir şey görmediniz. Daha çok mescit açılacak, Kur’an okunacak, oruç tutulacak, Müslüman bir nesil gelecek. Hepsine alışacaksınız!

Kaynak: Aylık Baran Dergisi

Öğrencilerin Orucu Eğitim Sen’i Neden Rahatsız Ediyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım