Öğretim üyelerinden OMÜ Rektörü Yavuz Ünal’a kınama
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Öğretim üyelerinden OMÜ Rektörü Yavuz Ünal’a kınama
03.03.2023 13:01:48

 

Öğretim üyelerinden OMÜ Rektörü Yavuz Ünal’a kınama

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal’ın Romatoloji Profesörü Doktor Metin Özgen’i meslekten attırma girişimlerine YÖK el koydu.

YÖK, OMÜ Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal ve ekibinin Ramatoloji Profesörü Metin Özgen’e uyguladığı mobbing emirleri hakkında inceleme başlattı.

İkisi de Ordu Fatsalı olan Rektör Prof. Dr. Yavuz Ünal ile Prof. Dr. Metin Özgen’in ilk karşı karşıya gelmeleri 2020 rektörlük seçimlerinde başlamıştı.

ÖZGEN, ÜNAL LEHİNE ÇEKİLMİŞTİ

OMÜ İlahiyat fakültesinden rektörlük makamına aday olan Prof. Dr. Yavuz Ünal’ın rektör olabilmesi için adaylıktan çekilen Romatoloji Profesörü Metin Özgen bu jestinin karşılık, Prof. Dr. Yavuz Ünal Rektör olduktan sonra kendisine en güçlü rakip olarak görmeye başlamasıyla sürekli mobing uygulamalarına maruz kalmaya başladı.

Rektör Ünal, Prof. Dr. Metin Özgen’in aleyhine çalışmaya başlayarak, rektörlük makamının kendisine verdiği gücü Özgen’i meslekten ve üniversiteden atmak için kullanmakta tereddüt etmiyor.

ROMATOLOJİ KLİNİĞİNİ KAPATMIŞTI

Rektör Ünal ilk olarak Samsun’un tek Dahiliye-Romanoloji eğitiminin verildiği Prof. Dr. Metin Özgen’in Romatoloji kliniğini kapattırmış, asistanlarını dağıtmış ve çalışma arkadaşına yoğun mobbing yaparak kadrosunu vermemişti.

Rektör Ünal bununla da yetinmeyerek Prof Dr Metin Özgen hakkında 6 ay içinde 10’dan fazla soruşturma başlatarak soruşturmacılara ceza vermeleri konusunda yoğun baskı uygulamıştı.

Prof Dr Metin Özgen’e üniversite disiplin kuruluna baskı yaparak 1 ay içinde 3 kez ‘maaş kesme cezası’ verilmesini sağlamasına rağmen cezalar Üniversite Disiplin Kurulu tarafından iptal edildi.

Cezaların iptal edilmesi Rektör Ünal’ı daha fazla kışkırtarak, Prof. Dr. Metin Özgen için bulunduğu her ortamda tehditler savurarak ‘bu soruşturmaların daha başlangıç olduğunu, onu meslekten attıracağını’ yüksek sesle dile getirmeye başladı.

Tehditleri tutanak haline getiren öğretim üyeleri Prof. Dr. Metin Özgen’in yanında yazılı ve sözlü şahitlikte bulunarak meslektaşlarını Rektörün orantısız güç kullanmasına karşı savunmak için ellerinden gelen çabaları göstermeye başladı.

Prof. Özgen’i rektöre karşı korumak için mücadele eden öğretim üyeleri OMÜ Rektörü Yavuz Ünal’a;

Sayın Rektörümüz;

‘Bir Romatoloji Profesörü kolay yetişmiyor’.

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin size verdiği yetkiyi kişisel kıskançlık ve husumetiniz için kullanamazsınız. Prof Dr Metin Özgen İç Hastalıkları Anabilim Dalının en genç profesörü ve en fazla bilimsel çalışmaları olan hocasıdır.

Bu yaptığınız orantısız güç kullanımının ne hukukta ne de dinimizde yerinin olmadığını hatırlatır, Prof Dr Metin Özgen’in hastaları ve çalışma arkadaşları adına sizi kınadığımızı bildiririz.” Şeklinde mesajlar gönderiyor.

 

Öğretim üyelerinden OMÜ Rektörü Yavuz Ünal’a kınama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Profesör bir akademisyen     0000-00-00 Eğitim fakültesinde veterinerlikte de mobbing mağdurları var. Siyasiler neyi bekliyor ki! İyi ki eline bir güç geçmiş! İdareci zaten güçlü pozisyondadır. Herkesi itidale çağırması gerekir, zulüm etmesi değil. Allah'ından bulsun inşallah
Prof nurola cevap     0000-00-00 Yıllık bakım ücreti 40bin. Rektörü bu kadar savunmaya geçirecek ücretin bu olmadığını tahmin edersiniz. Ücret için düşündüğünüz ücreti 100 ile çarpın.
Sporcu     0000-00-00 Spor bilimlerindeki ogrencilerimizin cok ciddi magduriyetleri varken kopege idman sahasi nedir ya... az kaldı... butun kanunsuz islerin hesabi sorulacaktır
Prof.     0000-00-00 Metin hocam sizler endise etmeyin kendilerini vicdanlarinda aklayabilirler ama ilahi adelet ve turk yargısı karsisinda aklayamayacaklar. Bugün senin maaşına göz dikenler ilerideki tazminat davalarinda ne yapacaklar cok merak ediyorum
meryem sağındık     2023-03-06 adam rektör oldu ilk işi milletin 1 dakkika geç gelmesine karıştı, köpeğine özel krumda çalışan adam tuttu, köpeğine idman sahası yaptı,
suat cansuyu     2023-03-06 sen kim tıpcı kim??
karakterli     2023-03-06 üniversitede geçmişi boş gereksiz vasıfsız kurumsal tek saniye bile katrkıları olmamış hatta geçmişleri tamamen ters düşüncelere sahip olmuş, hatta eski geldikleri kurumnlarda iş yeriş çalışnaları dolandırmışlar adam müsvettelrini ünal saysende ya daire başkanı yada fakülte sekreteri olmuşlarıdr.ünal beye gelince kendisi çok boş biridir kurumla hiç alakası yoktur derdi dışardaki cemaatleridir.
Samsun     0000-00-00 Yavuz Ünal donanımsızlığının yanısıra hadsiz bir kişilikle üniversiteye hiç yakışmayan bir kişiliksiz
Omülü     0000-00-00 Yavuz Ünal’ın acilen tedavi edilmek üzere görevden el çektirilmesi gerekir
Murat Tutanç     0000-00-00 OMÜ Rektörü tarafından Prof.Dr.Metin Özgen' e uygulanan mobbing kınıyorum. Bir doktor profesör kolay yetişmiyor.
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri