Oğuzhan Uğur Boş Yapmış!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Oğuzhan Uğur Boş Yapmış!
05.01.2023 15:56:51

 

Oğuzhan Uğur Boş Yapmış!

Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nden yapılan açıklamada, program yapımcısı Oğuzhan Uğur’un Üniversitenin rektörlüğüne ulaşan herhangi bir salon tahsis talebinin olmadığı belirtildi.

Program yapımcısı Oğuzhan Uğur, Twitter hesabı üzerinden, “Samsun’dan, Ondokuz Mayıs Üniversitesinden yıllarca çokça ödül aldık. Severler bizi. Gençler yine davet ettiler fakat bu defa rektörlük “Oğuzhan Uğur’u çok siyasi buluyoruz” diyerek salonu vermemiş” diye yazarak OMÜ’nün kendisine engel olduğunu ifade etmişti.

 

Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nden yapılan açıklamada ise durumun hiç de öyle olmadığı ortaya çıktı.

İşte o açıklama;

Oğuzhan Uğur’un 2 Ocak 2022 tarihinde Twitter hesabından paylaşmış olduğu “kendisini siyasi bulduğumuz gerekçesi ile etkinlik için yer tahsis etmediğimiz” yönündeki beyanatları gerçeği yansıtmamaktadır.

Üniversitemiz, prensip olarak sosyal medyada yer alan somut herhangi bir bilgi ya da belgeye dayanmayan mesnetsiz iddia ve ithamlara cevap vermeyi tercih etmemektedir. Ancak, ilgili sosyal medya paylaşımı ardından yapılan yorumlarda kurumumuzun saygınlığına ve yöneticilerin kişilik haklarına saldırı teşkil eden haksız ve hukuka aykırı ithamlarda bulunulması, suçlama ve hakaretamiz ithamların devam etmesi nedeniyle açıklama yapılması zarureti doğmuştur.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi bir devlet Üniversitesidir. Bu nedenle salon ve benzeri fiziki mekanlarının etkinlik gerçekleştirmek amacıyla kullanımı belirli usul ve esaslara tabidir. Üniversitemize ait salon ve benzeri fiziki mekanların kullanıma sunulabilmesi için öncelikle bu yönde resmi bir talebin bulunması gerekmektedir. Oğuzhan Uğur ya da vekili, temsilcisi veya öğrenci topluluklarımız tarafından Rektörlüğümüze ya da bağlı birimlerine salon kullanımı yönünde resmi herhangi bir talepte bulunulmamıştır. Talep olmayan bir konuda tahsis yapılması ya da tahsisin uygun görülmemesi hayatın olağan akışına aykırıdır.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi, 1 Nisan 1975 tarihinde 1873 sayılı Kanun'la kurulmuş bilimsel özerkliğe ve kamu tüzel kişiliğine sahip yüksek düzeyde eğitim-öğretim, bilimsel araştırma, yayın ve danışmanlık yapan Yükseköğretim Kurumudur. Gerçekleştirdiği tüm idari eylem ve işlemlerde adil, şeffaf, sorumlu ve hesap verebilir bir yönetim anlayışını benimsemiştir. 48 yıllık geçmişi ile şehirle bütünleşmiş eğitim, bilimsel araştırma ve uluslararası seviyede şehrin marka değeri haline gelmiştir.

Anayasamızda ve yasalarımızda görev, yetki ve sorumlulukları tanımlanmış olan Üniversitemizi, günlük siyaset ve kısır çekişmeler içerisine çekmeye çalışmak kimseye fayda sağlamayacaktır.

Oğuzhan Uğur Boş Yapmış!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri