OMÜ’de Sağlık Çalışanları İkinci Doz Aşılarını Vurulmaya Başladı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
OMÜ’de Sağlık Çalışanları İkinci Doz Aşılarını Vurulmaya Başladı
11.02.2021 11:35:15

 

OMÜ’de Sağlık Çalışanları İkinci Doz Aşılarını Vurulmaya Başladı

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi çalışanları Covid-19 aşısının ikinci dozlarını olmaya başladı. Aşı ünitesinde, aşı uygulama programı sağlık çalışanlarına ve MHRS aracılığı ile randevularını alan çalışanlara uygulandı.

Tüm Türkiye genelinde koronavirüs pandemisine yönelik başlatılan aşılama programını uygulamak üzere Tıp Fakültesi Erişkin Hastanesinin 6. katında 25 odalı "Aşı Ünitesi" oluşturuldu.

 

Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Tekin Şimşek, aşılama faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Şimşek, “Bundan yaklaşık bir ay önce aşıların ilk dozlarını vurduk. Sonrasında Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği yaş aralıklarına aşıma faaliyetleri devam etti. Şu ana kadar sağlık çalışanları ve vatandaşlar dâhil yaklaşık yaklaşık 4200 kişinin aşısı yapıldı. Bugün için de 1000’e yakın aşı yapılacağını tahmin ediyorum. Bu sayı ilerleyen günlerde artacak. Bu süreçte Sağlık Bakanı Fahrettin Koca olmak üzere tüm sağlık personelimize teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi OMÜ İkinci Doz Aşı Covid-19 Aşı Tıp Fakültesi Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Fahrettin Koca
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER