OMÜ’de yeni bir eğitimde Revizyon fiyaskosu!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
OMÜ’de yeni bir eğitimde Revizyon fiyaskosu!
13.09.2022 13:05:15

 

OMÜ’de yeni bir eğitimde Revizyon fiyaskosu!

Yaz boyunca üniversitede B1 seviyesinde eğitim vermek için bütün bölümlerin müfredatlarını değiştiren Rektör Ünal Yavuz’un, ileri seviyede İngilizce öğrenimini hayata geçirebilmek için istişareye kapalı olarak aldığı kararları uygulayabilme hususunda tereddütte olduğu gözleniyor.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, göreve başladığının ilk günlerinde OMÜ de ciddi bir eğitim sıkıntısı olduğunu belirterek yapacakları ilk işin eğitimde köklü bir revizyon gerçekleştirmek olduğunu belirtmişti.

Sekiz yıl boyunca üniversiteden uzak olan bir kişinin yönetimi ele alır almaz kapsamlı bir araştırma inceleme yapmadan böyle bir karar alması eğitimciler tarafından tereddütle karşılanmıştı.

Geçen zaman bu tereddütlerin haklı olduğunu göstermiş oldu.

Rektörlüğünün ilk günlerinde bölümlerin akreditasyonuna karşı olduğunu her ortamda ifade eden Ünal, daha sonra ısrarlı görüşünden vaz geçerek üniversitenin bütün bölümlerinin akredite olacakmış gibi harekete geçmelerini istedi ve hemen ardından da eğitimde revizyon takvimi hayata geçirildi.

Bununla beraber öğrenciler ve özellikle akademisyenler bu revizyon çalışmalarının kesinlikle kendilerine yansımadığını ve pratikte bir faydasının olmadığını belirtirlerken, eğitim çevrelerine göre tepeden dayatmalara ile yapılan çalışmalar hedef kitleye ulaşamıyor ve kağıt üzerinde kalıyor.

Birlikte yola çıktığı rektör yardımcılarını ve genel Sekreteri iki sene dolmadan değiştiren veyahut istifaya zorlayan Rektör Ünal yönetiminin son fiyaskosu da yabancı dil eğitimi konusunda oldu.

Bütün Yaz boyunca üniversitede B1 seviyesinde eğitim vermek için bütün bölümlerin müfredatlarını değiştiren Rektör Ünal Yavuz’un, ileri seviyede İngilizce öğrenimini hayata geçirebilmek için istişareye kapalı olarak aldığı kararları uygulayabilme hususunda tereddütte olduğu gözleniyor.

Rektör Ünal bu çalışma için gerek akademik kadronun ve gerekse hazırlıkların yetersiz olduğunu ders kayıtlarının bir hafta ertelenmesinden sonra fark etti.

OMÜ’nün bütün bölümlerinde B1 seviyesinde İngilizce eğitiminde belirsizlikler henüz giderilememişken şimdi de müfredatlarına apar topar ileri İngilizce dersi ekleyen bölüm başkanları bu dersin açılmaması durumunda ne yapacaklarını kara kara düşünür hale geldiler.

Yeni dersin personel yetersizliğinden online olarak verileceği söylentileri ise uzaktan eğitimin muhteva olarak kalitesinin ne derece zayıf olduğu pandemi döneminde tecrübe edilmişken böyle bir yola başvurmanın günü kurtarmak olacağı ve istenilen başarıyı sağlamayacağı şeklinde yorumlanıyor.

OMÜ’de yeni bir eğitimde Revizyon fiyaskosu!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ali ozgenc     0000-00-00 Fiyasko hem de ne biçim, rektor birimlere ingilizce dersi verecek hocam yok siz kendiniz verecek siniz diyorlar,tarih bölümü coğrafya bölümü hocası ne anlar İngilizce'den
mustafa hakyemez     2022-09-26 hocaların niteliğini değiştirmeden ,sadece dersin saatlerini azalatarak nasıl kaliteli eğitim vereceksin? hepsi laf salatası,dostlar alışverişte görsün, üniversite çalışıyor zannetsin
Ahmet Çavuş     2022-09-26 Aynen öyle, eğitim programları arap saçına döndü
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri