ÖNDER’den Cübbeli Ahmet’e tepki...
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
ÖNDER’den Cübbeli Ahmet’e tepki...
24.09.2021 13:19:21

 

ÖNDER’den Cübbeli Ahmet’e tepki...

Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'nün imam hatip liselerine dair yaptığı açıklamalara ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Genel Başkanı Abdullah Ceylan tepki gösterdi.

 

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet lakabıyla tanınan Ahmet Mahmut Ünlü, 22 Eylül’de katıldığı bir televizyon kanalından skandal bir çıkışa imza attı. Anne ve babalara seslenen Ünlü, “Çocuklarınızı imam hatip ve ilahiyata yerine düz ortaokul ile liselere gönderin. Düz lisede çocukların daha az hasarla çıkacaktır.” iddiasında bulundu.

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Genel Başkanı Abdullah Ceylan’dan bu çıkışa ilişkin açıklamalara tepki gösterdi. Ceylan, imam hatip okullarının yüzyılı aşan tarihiyle fen ve sosyal bilimlerle İslam ilimlerinin öğrencilerine birlikte veren eğitim kurumları olduğunu söyledi. Ceylan, “Olumsuz bireysel örneklerden yola çıkarak imam hatip modelini tümüyle itham etmek, hakikate dayanmayan zanlarla bu modele dair olumsuz algı oluşturmaya çalışmak milletimizin emeğine ve bu okullara emek veren binlerce insana ve yüzbinlerce öğrencimize yapılmış bir haksızlıktır.” dedi.

ÖNDER’den Cübbeli Ahmet’e tepki...
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
vatandaş     2021-09-24 Tek rakibi diyanet
GALERİLER