Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörünün intikamı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörünün intikamı
30.09.2022 10:45:25

 

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörünün intikamı

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinde skandallarına bu sefer de Rektör Yavuz Ünal’ın Romatoloji Bilim Dalı Başkanı Metin Özgen’i görevden alması eklendi.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Romatoloji Bilim Dalı Başkanı Metin Özgen görevden alınarak yerine Romatoloji Bilim Dalı Başkanı olarak halk sağlığı uzmanı Prof Dr Tevfik Sunter getirildi. Durum mevzuatlara uygun gibi görünse de eğitim alanında ciddi sıkıntılar çıkabileceği belirtiliyor.

Rektör Yavuz Ünal ile OMÜ Tıp Fakültesi Dekanı Cengiz Çokluk’un Romatoloji Bilim Dalını kapattırma ve Prof Dr Metin Özgen’i görevden uzaklaşıtırma çalışmaları normal yollardan sonuç vermeyince çareyi Özgen’i görevden almakta buldular.

Bilindiği gibi OMÜ Tıp Fakültesi’ndeki usulsüzlüklerle mücadele ettiği için hakkında çok sayıda soruşturma açılan Romatoloji Bilim Dalı Başkanı Metin Özgen rektörlüğü YÖK’e de şikayet etmişti.

Rektör Yavuz Ünal ve Dekan Cengiz Çokluk Romatoloji Bilim Dalını eğitime kapattırmışlardı. 

Böylece romatoloji öğrencilerini çok ciddi maddi zarara uğratmış, kazanıp geldikleri bölümün Rektör Yavuz Ünal ve Dekan Cengiz Çokluk tarafından kapatılması öğrenciler için şok etkisi yapmıştı.

Görünürde Romatoloji Bilim Dalının Tıpta Uzmanlık Kurulu tarafından eğitime kapatılmış olmasına rağmen gelişmeler ve bünyelerindeki bir birimin kapatılmasına itiraz etmemiş olmaları Dekan ve Rektör Ünal’ın ortak çalışması olduğunu gözler önüne seriyor.

Kazanıp geldikleri bölümün Rektör Yavuz Ünal ve Dekan Cengiz Çokluk tarafından kapatılması öğrencileri maddi ve manevi zarara uğratmıştı.

 

Ailelerini Samsun’a getiren, evini taşıyan, çocuklarını burada okullara kaydeden yandal araştırma görevlilerinin yıllık 150 Bin TL zarara uğramışlar.

Rektör Yavuz Ünal ve Dekan Cengiz Çokluk şimdi de Romanoloji bilim dalı başkanı olarak bir halk sağlığı uzmanını görevlendirdi.

Romatoloji Bilim Dalı Başkanlığı diğer bir çok öğretim üyelerine önerilmiş, teklif edilen pek çok öğretim üyesinin bunun etik olmayan bu durum olduğunu dile getirerek kabul etmediği de gelen bilgiler arasında.

Romatoloji Bilim Dalı Başkanlığını halk sağlığı uzmanı olan Prof Dr Ahmet Tevfik Sunter’in de teklifi dekan yardımcılığı görevini kaybetmemek için kabul ettiği iddia ediliyor.

Rektör Ünal’ın hemşerisi ve köylüsü Metin Özgen’den intikam alma yöntemi akıllara durgunluk veriyor.

 

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörünün intikamı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Yorumlara Bak     0000-00-00 Yorumlara bak Panayır yeri gibi. Meğersem neler varmış. İlahiyatçı adam rektör, halk sağlıkçı romatolog olmuş. Bu ülke Yarın Uçar
Nazım     0000-00-00 Bakalım rektor bey bu kaosun arkasında anabilim dalı başkanının oldugunu ne zaman anlayacak. Bu kadar yalanı pervasizca soyleyen mi suçlu yoksa kendisine her soylenene inanan mı ??
Nazim     0000-00-00 Off offf yeni rektörun işi cok zor. Tam bir panayıra dönmüs iç hastalıkları anabilim dalı.
Şerif     0000-00-00 Yönetmek sanattır. Bir saat çarkı gibi en alt kademedeki bir esinti tepede firtina kopartabilir. Bir yonetici olarak idarecilerinizi secerken liyakatten uzaklaşırsaniz boyle rezil duruma dusersiniz. Bu donemden sonra rektörlük koltuguna oturacak kisi umarim bu olaylardan ders alıyordur.
Black     0000-00-00 Siyah giyinen adamlari duydumda siyah giyinen godoşları ilk defa duydum
Gerçekler gelsin     0000-00-00 Ahmet Tevfik Sunter çok istediğin şeye kavuşmuşsun. Kimsenin istemediğini makamında kalmak için kabul etmişsin. Omurga mı dedin? Haaaaa yok bende diyorsun? Onu biliyorum. Yoksa sana kılkuyruk diyen adamı şimdi Aslanlar gibi savuncaksın. Niye? Makam insanlara neler yaptırıyor.
Şişgöbekli Karakalem'e     0000-00-00 Şişgöbekli karakaleme söylüyorum. Buraları karıştıranlardan birisi sensin. Kadın araştırma görevlilerine para toplayıp sana daha uzun etek alalım diyensin. Bu olayları başlatmak için Tuğbacığını odana sık sık aldın. Sonra baro başkanına götürdün. Kızlar açılacak ve senin yanına gelecekler Bu Kızlar iyi kızlar öbürleri kötü. Kara giyinen godoş
Akkalem     2022-09-30 Admin yayınlayabiliyon mu lan sen bunu... Var mı sende o cesaret... basın özgürlüğü
Akkalem     2022-09-30 Kardeş, az cesur ol da takma isim kullanmak yerine ismini yaz. birazcıcık adamsan... öyle spekülatif, kulaktan dolma bilgilerle haber yapanlarla, uzaktan "nickname" ile yorum yapanlar kanka msıınız la siz
Karakalem     2022-09-30 Yazık, Samsun'un güzide kurumu OMÜ'ye bu tür olaylar hiç yakışmıyor. Rektör Yavuz Ünal ve köylüsü Metin Özgen gitsinler kavgalarını köylerinde yapsınlar.
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri