Pkk Masonların Da Mı Taşeronluğunu Yapıyor
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Pkk Masonların Da Mı Taşeronluğunu Yapıyor
10.01.2022 13:01:28

 

Pkk Masonların Da Mı Taşeronluğunu Yapıyor

Filistin'e verdiği destek ve Siyonizm karşıtı açıklamalarıyla tanınan Fransız piyanist ve besteci Stephane Blet, Cenevre'de kaldığı otelin balkonundan düşerek öldü.

 

Uzun yıllar ölüm tehditleri alan Blet'in intihar ettiğine dair bilgiler gelse de arkadaşları ölümün şaibeli olduğunu söylüyor.

Dünyaca ünlü Fransız piyanist ve besteci Stéphane Blet, İsviçre’nin Cenevre şehrinde kaldığı otelin balkonundan düşerek vefat etti. Ölümüne dair açıklama yapan bir akrabası “Açıklama yapmak için ailenin biraz zamana ihtiyacı var” ifadelerini kullandı.

Detaylı açıklamada bulunmayan akrabası Blet’in öldüğünde Cenevre’de olduğunu ifade ederek “Ölümünün kesin durumu şu an için bilinmiyor ancak bazıları bunu intihar olarak göstermek istiyor." dedi.

Medyaya yansıyan bilgilere göre yakınlarından bazılarının ölümünden hemen önce Bled’in sağlık durumunun çok iyi olduğunu hatta öldüğü akşamı canlı bir yayın yapma planı olduğunu ifade ediyor.

MASONLUK’TAN AYRILDI TEHDİTLER ALMAYA BAŞLADI

7 Ocak tarihinde vefat eden Blet, "Piyanonun Kralı" olarak tanımlanıyor. Türkiye’ye karşı ayrı bir sevgisi olduğunu her fırsatta dile getiren Blet, İstanbul aşığı bir müzik dehası olarak 12 Osmanlı-Türk rapsodisini bestelemişti.

Masonluk’tan ayrılan dünyaca ünlü müzisyen Blet, locanın kınamalarına maruz kaldı hatta loca tarafından ölüm tehditleri aldı. Bu nedenle Blet, Fransa’yı terk etmeye mecbur kaldı.

2005 yılında Sanat ve Edebiyat Nişanı’na layık görülen ünlü piyanist düşünceleri nedeniyle 2019 yılında bu nişan kendisinden geri alındı.

 

2016 yılından beri Türkiye’de yaşayan Blet, 2021’in Nisan ayında Türkiye’ye siyasi sığınma talebinde bulunacağına dair niyetini açıklamıştı.

FİLİSTİN DAVASINI SAHİPLENMİŞTİ

Siyonizm karşıtı açıklamaları nedeniyle Yahudi lobisi tarafından birçok kez tepki ve tehdit alan Blet, Filistin’in işgaline karşı İsrail karşıtı tavır ve açıklamalarıyla biliniyordu.

Filistinlilere olan desteğini ve zulme karşı şu açıklamayı yapmıştı: Çok sert bir boykot organize etmemiz lazım. Hiçbirimizin İsrail ve Amerika'dan gelen tek bir şey almaması lazım. İnternette listeler var İsrail ve Amerika'dan gelen yemeklere, eşyalara karşı alış veriş yapmadan önce dikkatli olmamız lazım. O insanlara tek bir kuruş vermememiz lazım. Hepimizin savaşmaya devam etmesi lazım. Filistin için konserlerime devam edeceğim. Ama bunlar Avrupa'da daha zor. Filistinliler için protesto yapmak istiyoruz ama artık Fransa'da bu yasak. Maalesef ülke çok fazla siyonist olduğu için istemiyorlar.

MACRON’UN BASKISI!

Blet, Gerçek Hayat Dergisi’ne verdiği bir röportajda Fransa’da maruz kaldığı baskıyı şu ifadelerle anlatmıştı:

Açıkçası Fransa Filistin’e benzemeye başladı. Bugün maalesef bir Fransa devleti yok. İsrail derin devleti tarafından yönetilen bir ülke var. Ben yıllardır Filistin için konserler veren biriyim. Birkaç yıldır Fransa’da bu konserler yasaklanmış durumda. Duydunuz mu bilmem, Macron bir kanun çıkardı. Siyonizm karşıtı olmak Yahudilik karşıtı olarak görülüyor. Bu süreçle birlikte hakkımda davalar açılmaya başladı.

“PKK BENİ ÖLDÜRMEK İSTİYOR”

Blet, 2019 yılında yaptığı bir açıklamada, sosyal medya üzerinden ölümle tehdit edildiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulunmuştu. Blet, "Birkaç aydır bir cehennemi yaşıyorum. Çünkü aynı zamanda PKK beni öldürmek istiyor. Fransa'da ve İsrail'de bulunan 'Ultra Siyonist' gruplar var ve tabii 'Anti Siyonist' olduğum ve Filistinliler adına çok konser verdiğim için beni öldürmek istiyorlar." demişti.

KONSERLERİ ENGELLENDİ, SANSÜR UYGULANDI!

Şaibeli ölümü sonrası Blet’in arkadaş ve dostlarından da açıklamalar geldi. Fransa’da yaşayan ve uluslararası ilişkiler konularında önemli yazılar kaleme alan Öznur Küçüker Sirene, Blet’in tehditler aldığını ve Filistinlilere destek için konserler verdiğini ifade ederek şu ifadeleri kullandı:

Sistem karşıtı biriydi. PKK'dan tehdit alıyordu. Filistin meselesi için konserler veriyordu. Türkiye'yi tanıtmak için bütün sanatçıları ülkemize davet ediyordu. Stéphane'ın fikirleri bir süre sonra onun başına daha büyük belalar açmaya başladı. Sosyal medya ve YouTube sayfaları sürekli kapatılıyordu. Türkiye'de bile bazı çevrelerin Stéphane, Erdoğan destekçisi diye konserlerini engellediğini çok iyi biliyorum. Stéphane, bir süre sonra konser veremez oldu. Dünyada belki de 1000 yılda bir rastlanacak bir yeteneğe sahip olmasına rağmen Fransa Devleti ona takdim ettiği nişanı geri aldı. Stéphane toplumdan soyutlandı ve sanatını icra edemez hale geldi.

“BU ÖLÜM ŞAİBELİDİR”

Yazar Süleyman Şahin ise sosyal medya hesabı Twitter’dan yaptığı bir açıklamada Blet’in ölümünün şaibeli olduğuna dikkat çekerek şu ifadeleri kullandı:

Az önce dostum Pierre Jovanovic teyit etti. Fransa'da Siyonistler taciz ettiği için Türkiye'ye sığınan ortak dostumuz ünlü piyanist Stéphane Blet, İsviçre'de kaldığı otelin penceresinden düşerek ölmüş. İntihar deniyor. Blet'i tanırım, öyle biri değil. Bu ölüm şaibelidir.

“İNANMASI ZOR”

Gazeteci Fatih Karakaya ise açıklamasında “Türkiye'de yaşayan Fransız piyanist Stéphane Blet'in ölümünü büyük bir üzüntüyle teyit edebildim. İletişim kurabildiğim yakın arkadaşlarına göre otel binasının tepesinden düşmüş! İnanması zor.” ifadelerini kullandı.

İSLAM’LA ŞEREFLENDİ

MY Mecra’nın sosyal medya hesabından paylaşılan taziye mesajında Blet’in ölmeden önce Müslüman olduğu ve Sinan ismini aldığı bilgisi yer aldı.

Ünlü piyanistin ölümünün ardından çok sayıda taziye mesajları gelmeye devam ediyor.

Kaynak: Diriliş Postası

Pkk Masonların Da Mı Taşeronluğunu Yapıyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER