Refik Saydam Hıfzıssıhha Enstitüsü Kapatıldı mı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Refik Saydam Hıfzıssıhha Enstitüsü Kapatıldı mı!
07.05.2021 11:26:58

 

Refik Saydam Hıfzıssıhha Enstitüsü Kapatıldı mı!

Sağlık Eski Bakanı Recep Akdağ, koronavirüs salgını nedeniyle gündeme gelen aşı üretim merkezi Refik Saydam Hıfzıssıhha Enstitüsü’nü kapattı mı?

Türk Tabipler Birliği’nin resmi internet sitesi’nde ‘Refik Saydam Hıfzıssıhha Kurumu Bağımsız Yapısıyla Yeniden Açılmalıdır’ başlığıyla yer alan bildiride, “Sağlıkta Dönüşüm Projesi sadece hekim ve hastaneleri olumsuz etkilememiş, aynı zamanda koruyucu sağlık hizmetlerinin de büyük oranda ortadan kalkmasına neden olmuştur. Bu olumsuzluklardan birisi de süreçte atıl hale getirilen Hıfzıssıhha Enstitüsü'nün 2011 yılında tümüyle ortadan kaldırılmasıdır” denilerek AK Parti iktidarının Türkiye’nin tek aşı merkezinin kapatıldığını yazarak açıktan bu hususta Ak Parti’yi suçluyor.

Peki geçrekte böyle mi;

Sağlık Eski Bakanı Recep Akdağ, koronavirüs salgını nedeniyle gündeme gelen aşı üretim merkezi Refik Saydam Hıfzıssıhha Enstitüsü’nün kapatılması konusunu ilk kez konuştu.

Refik Saydam Hıfzıssıhha Enstitüsü neden kapatıldı?

Aşı çalışmalarını kim durdurdu?

Türkiye’de aşı üretimi yapılıyor mu?

Aşıda dışa bağımlı mıyız?

refik saydam hıfzıhsıhha
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Vatandaş     0000-00-00 Hıfzısıhha geri kalmışmış biz kapatmadık statüsünü yükselttik, kapattığı kurumun başkanı o değil şuydu diyemiyor, geri kalmış aşı enstitüsü en son 98'de üretmişmiş biz 2002'de kongo ürettik deyip 2004'te kapattıkın k'sını söylemiyor.Durmak yok yalana devam, 128 milyar dolar neredeye verilen 40 yalanlı cevaptan farkı var mı soruyorum ALLAH'tan korkanlara.
Advert
GALERİLER