Sağlık Personelinin İstifası Yasaklandı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Sağlık Personelinin İstifası Yasaklandı!
28.10.2020 07:34:27

 

Sağlık Personelinin İstifası Yasaklandı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca imzasıyla illere gönderilen genelgeyle sağlık personelinin yasaklandığını duyuruldu.

Genelgede Bakanlık merkez ve taşra teşkilatında görevli bütün personelin her ne sebeple olursa olsun bu süreçte istifa etmek isteyen personelin talebinin kabul edilmeyeceği belirtildi.

 

Genelgede şu ifadelere yer verildi;

5434 sayılı kanunun 40. maddesine göre yaş haddinden emekli olacaklar ile 5510 sayılı kanuna göre, malulen emekli olacakların ayrılışları yapılacak, bu kapsam dışındakilere yönelik olarak emeklilik işlemi tesis edilmeyecek.

Sağlık hizmetinde görevli sağlık işçilerinin re’sen emeklilik işlemleri ile malulen emeklilik işlemleri yapılarak işten ayrılmaları sağlanacak, bunun haricinde ayrılmak isteyenlere müsaade edilmeyecek.

 

Eşinin emekliye ayrılmasından kaynaklı atama, öğrenim durumuna dayalı atama, alt ve üst hizmet bölgelerine atama ile karşılıklı yer değiştirme ve engelli durumundan yapılacak atamalar ikinci bir duyuruya kadar durdurulmuştur.

Sağlık tesislerinde görev yapmakta iken, başka kurum ve kuruluşlara atama talep edip de ataması yapılan personelin ayrılışı yapılmayacak, başka kamu kurum ve kuruluşlarına atama talep eden personele bu süreçte muvafakat verilmeyecek.

Kamu sağlık hizmetlerinde ihtiyaç duyulan durumlarda Bakanlıkça zorunlu olarak iller arası geçici görevlendirilen re’sen personelin derhal ayrılışının yapılarak görevlendirildiği yere gitmesi sağlanacak.

 

YILLIK İZİNLER DURDURULDU

Diğer yandan genelgede yasal mazeret izinleri  olan evlilik, ölüm, analık, hastalık ve refakat izinleri hariç Bakanlık merkez ve taşra teşkilatında çalışan bütün personelin ikinci bir emre kadar yıllık izinleri durdurulduğu da belirtildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Fahrettin Koca
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER