Sahil Keyfi, Trajediye Dönüşmesin
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Sahil Keyfi, Trajediye Dönüşmesin
08.07.2022 16:35:01

 

Sahil Keyfi, Trajediye Dönüşmesin

Yaz mevsiminin etkisiyle milyonlarca insan sahillere akın etmeye başladı. Gerek dünyada gerekse Türkiye’de boğulma vakalarında artışın yaşandığı bu dönemlerde alınan önlemlere rağmen trajik hikayeler yaşanmaya devam ediyor.

Eşsiz güzelliklere sahip Samsun sahil şeridinin yaz aylarında hem Samsunlu hem de çevre illerden gelen vatandaşlar tarafından ilgi gördüğünü belirten Samsun Valisi Sn. Doç. Dr. Zülkif Dağlı, “Kendine has doğal güzelliğiyle sahil şeridimiz cazibe merkezi olarak biliniyor. Özellikle hava sıcaklıklarının artmasıyla güneşlenmek, yüzmek veya aileleriyle zaman geçirmek isteyen vatandaşlarımız sahillerimizde keyifli vakit geçiriyor. Yaz aylarında maalesef boğulma vakaları da bu dönemlerde yaşanıyor. Sıcak havaların ve yaz mevsiminin keyfini çıkarırken çok daha dikkatli olmalı ve deniz keyfini trajediye dönüştürmemeliyiz.” dedi.

Doğaya karşı gelemeyiz 

Coğrafi koşullar gereği Karadeniz kıyılarında daha dikkatli olunması gerektiğini açıklayan Doç. Dr. Zülkif Dağlı, “RİP yani içe çeken akıntı olarak da bilinen çeken akıntılar Karadeniz kıyılarında yaygın görülüyor. Özellikle rüzgarlı havalarda içe çeken akıntıların yaşandığı sahillerimizde bu konu hakkında bilinçli olmalı ve bu doğa olayının profesyonel veya amatör yüzücülerle bir ilişkisi olmadığını bilmeli ve ona göre hareket etmeliyiz. Yaz döneminde tek bir can kaybının dahi yaşanmaması adına ilgili tüm kurumlarımız gerekli tedbir ve önlemleri almakla birlikte, vatandaşlarımıza da çok önemli görevler düşüyor. Yüzmenin yasak olduğu bölgelerde denize girilmemesi, yüzme alanı olarak belirlenen yerleri ve cankurtaran bulunan sahilleri kullanmalarını, sahillerimizde bulunan uyarı tabelalarına uymalarını, sahil ve denizlerimizde riskli hareketlerden kaçınmalarını, çocuklarından kesinlikle ayrılmamalarını ve rüzgarlı havalarda denize girmemelerini önemle istirham ediyorum.” diye konuştu.

Sahil Keyfi Trajediye Dönüşmesin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri