Samgaz’ın Samsun’da Kaç Abonesi Var!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samgaz’ın Samsun’da Kaç Abonesi Var!
12.01.2023 16:57:56

 

Samgaz’ın Samsun’da Kaç Abonesi Var!

Samsun’da 6 ilçeye güvenli ve kesintisiz doğalgaz hizmeti sunan Samgaz, 2022 yılında 65 milyon liralık yatırım yaptı.

Geçtiğimiz yıl 14 bin yeni aboneye ulaşan Samgaz, toplam 100 kilometrelik yeni boru hattıyla dağıtım ağını genişletirken yeni yılın ilk haberi Asarcık ilçesinde başlayan abonelik işlemleri oldu.

Samgaz, 2022 yılında gerçekleşen yatırım faaliyetlerini açıkladı. Samsun’da Tekkeköy, Canik, İlkadım, Atakum ve Kavak ilçelerinde doğal gaz dağıtım faaliyetleri bulunan Samgaz, bu ilçelere yıl sonunda Asarcık’ı da ekledi. Asarcık için yeni abone başvurularını kabul edecek olan Samgaz, 2022’de 14 bin yeni aboneyle toplam 254.000 abone sayısına ulaştı.

Samgaz Genel Müdürü Yılmaz Kolsan, geçtiğimiz yıl 65 milyon liralık yatırım yaptıklarına dikkat çekerek, “Lisans alanımızdaki tüm bölgelere kesintisiz ve güvenli doğal gaz arzı sağlama hedefiyle operasyonlarımızı sürdürüyoruz. 2022 yılında yatırım planlarımız kapsamında toplam 100 kilometrelik boru hattı tesis ettik. 26 kilometrelik servis hattı ve 1.920 bina bağlantısı gerçekleştirdiğimiz 2022’de yeni alt yapı çalışmalarına paralel olarak 15 bin 880 bağımsız bölüm sayısına (BBS) ve 14 bin yeni aboneye ulaştık” diye konuştu. 2023 yılı yatırım programının planlama aşamasında olduğunu ifade eden Kolsan, 189.000.000 liralık yatırım planladıklarını anlattı. Yaklaşık 77 kilometrelik polietilen dağıtım hattı ile birlikte 20 kilometrelik yüksek basınç çelik doğal gaz hattı hedeflediklerini dile getiren Kolsan, yatırım detaylarının ilk çeyreğinde belli olacağını söyledi.

ASARCIK’TA ABONELİK BAŞLIYOR

7.000 nüfuslu Asarcık’ta aboneliğin 11 Ocak tarihinde başladığını anlatan Kolsan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Asarcık, Samsun merkezden uzak bir ilçe olduğu için, BOTAŞ Mavi Akım ana iletim hattından hot-tapping tekniği ile gazlama operasyonumuzu tamamladık. Bu yatırımı başarıyla tamamlamanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Önümüzdeki dönemde de Samsun’a yatırımlarımızı sürdürmek, faaliyet gösterdiğimiz ilçelerde, teknik açıdan mümkün olan tüm kullanıcılara ulaşarak onları çevreci ve tasarruflu doğal gazla tanıştırmak istiyoruz.”

Samgaz’ın Samsun’da Kaç Abonesi Var!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri