Samsun Bafra Bölge Hastanesi Çürümeye Terkedildi!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Bafra Bölge Hastanesi Çürümeye Terkedildi!
08.12.2020 08:43:19

 

Samsun Bafra Bölge Hastanesi Çürümeye Terkedildi!

Samsun’un Bafra ilçesinde 1997 yılında yöre halkının bağışlarıyla kaba inşaatı yapılan Bafra Bölge Hastanesi çürümeye terk edildi.

İmece usulüyle yapımına başlanan 250 yataklı Bafra Bölge Devlet Hastanesi inşaatı yıllardır yemyeşil orman içinde çürüyüp dökülüyor. 250 yataklı, 8 blok halinde ek devlet hastanesi inşaatının dernek imkânlarıyla tamamlanamayacağı anlaşılınca 17 Kasım 2000 tarihinde dernek, valilik ve Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan ek protokolle hastane inşaatı Sağlık Bakanlığı’na devredildi.

 

Bafra Bölge Devlet Hastanesi inşaatı için 31 Ocak 2006 tarihinde Sağlık Bakanlığı tarafından ihale yapıldı. İhaleye itirazlar olunca yapılan soruşturma neticesinde ihale iptal edildi.

Bölge halkı, 14 yıldır bürokratik nedenlerle tamamlanamayan hastanenin bir an önce faaliyete geçmesi için yetkililere çağrıda bulunarak “Salgın nedeniyle bugünlerde çok ihtiyaç duyduğumuz böyle bir hastanenin yapılıp hizmete açılması çok doğru bir yatırım olacaktır” dedi.

Kaynak: Cumhuriyet - Cemil CİĞERİM

Bafra Bölge Devlet Hastanesi Sağlık Bakanlığı Bafra
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
vatandaş     2020-12-08 İstisnasız her yıl haberi yapılıyor.Bir gasteci de çıkıp neden bitirilmediğini haber yapmıyor. DEPREMLE İLGİLİ HİÇBİRŞEY YAPILMADIĞI İÇİN O BİNA YA ÖYLE KALACAK YA DA YIKILACAK...
Advert
GALERİLER