Samsun Büyükşehir Belediye Hizmet Binası Nereye Taşınacak!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Büyükşehir Belediye Hizmet Binası Nereye Taşınacak!
03.06.2021 09:36:43

 

Samsun Büyükşehir Belediye Hizmet Binası Nereye Taşınacak!

Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent İş Merkezi’nin yıkılmasıyla birlikte şehir merkezindeki tarihi bina hariç hizmet binasını tamamen yıkarak başka bir yerde hizmet vermek üzere taşınacak.

Samsun Kale Mahallesinde bulunan Anakent İş Merkezinin katlı otopark projesi hayata geçirilmek üzere önümüzdeki günlerde yıkımına başlanıyor.

Anakent İş Merkezinin yıkılmaya başlanmasıyla burada bulunan Samsun Valiliği Yatırım İzleme Koordinasyon Merkezi kendisi binası olan Atakum’daki SASKİ’nin bulunduğu yere geçecek.

SASKİ ise Samsun Büyükşehir Belediyesi ile yeniden birleşmek üzere Samsun Otogarının karşısındaki Makro AVM’nin bulunduğu yere taşınacak.

Samsun Büyükşehir Belediyesi, SASKİ ile birlikte önceden Afra AVM olan ve şimdi Makro AVM olarak hizmet veren binaya taşınması için bugünlerde tadilat çalışmalarının başlanılması bekleniyor.

Kombassan Holding tarafından Afra AVM olarak inşa edilen bina borçlarından dolayı Vakıfbank tarafından haczedilmiş durumda.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Bayındırlık Bakanlığı dönemindeki ilişkileri kullanarak söz konusu haczi kaldırarak binayı Samsun büyükşehir Belediyesi hizmet binası olarak kullanmak üzere belediye tarafından 10 yıllığına kiralandı. Böylece batmış olan bina sahibini de kurtarmış oldu.

Anakent İş Merkezi tadilatı için geçtiğimiz yıllarda yaklaşık 1.5 milyon dolar harcanmıştı. Bu binanın yıkılmasıyla havaya uçan parayı ve Makro AVM’ye ödenecek kirayı üst üste koyarsak Samsun Büyükşehir Belediyesi kendi hizmet binasının şimdiye kadar tamamlayabilirdi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi’ndeki bu akıl almaz israfın kurumlar arasındaki koordinasyon eksiklikten kaynaklanıyor olabileceği üzerinde duruluyor.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Anakent İş Merkezi SASKİ Samsun Büyükşehir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER