Samsun Devlet Hastanelerinde tam bir haftadır hasta bakılamıyor
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Devlet Hastanelerinde tam bir haftadır hasta bakılamıyor
03.07.2022 09:55:36

 

Samsun Devlet Hastanelerinde tam bir haftadır hasta bakılamıyor

Samsun’da Devlet Hastanelerinde kullanılan Hastane Bilgi Yönetim Sistemi çöktü. Sistem arızası bir haftadır giderilemedi.

Samsun’daki sistem arızasını düzeltebilmek için Sağlık Bakan Yardımcısı ve bir genel müdürün Samsun’a geldiği öğrenildi.

Buna rağmen Sağlıkta sistem arızası hala giderilemedi.

Hastaların hastanelere gelip tedavi olamadan geri dönmeleri doktorları da isyan ettirdi.

DOKTORUN İSYANI

Bir doktor isyanını şu şekilde cümlelere döktü;

Bir haftadır Karadeniz’in en büyük hastanesinde sağlık hizmeti verilemiyor, şehir dışından gelen yüzlerce hasta perişan ama gelin görün ki ortada ne kriz yönetimi var nede sahada olan yetkililer. Samsun bu kadar boş vermişliği, sorumsuzluğu hak etmiyor. Ak Parti samsun yönetimi olayların farkında bile değil. Tam bir haftadır hasta bakamıyoruz. Akşama kadar millete anlatmaya çalıştık. Muayene olamayan soluğu idare de aldı.

Bununla beraber Samsun Devlet Hastanelerindeki sistem arızası hakkınla haber merkezimize gelen onlarca yorumdan bir kaçını yöneticilerin dikkatlerine sunuyoruz;

KENDİ REKLAMINI YAPAN SAĞLIK İL MÜDÜRÜ

Sürekli olarak basında kendi reklamını yaparak gündemde kalmaya çalışan İl Sağlık Müdürü ve bu işin tek sorumlusu olan yaveri Erol ne yapıyor. Her fırsatta Samsun'un Sağlık kenti olduğunu söyleyen siyasetçiler bu durumu neden görmezden geliyor.

Görmüyorlar mı Samsun'da sağlık hizmetlerinin yerlerde sürünmesinin sorumlusu F.K ve A.D nin inatları yüzünden memleketin sırtına kambur kalan, son derece beceriksiz Sağlık müdürü ve etrafına topladığı avenesi değil mi.

YEDEK SİSTEM NEDEN AKTİF HALE GETİRLMEDİ

Ruh sağlığı hastanesine 11-12 milyon yatırım yapılarak yedek sistem odası kuruldu Neden aktif hale getirilmedi Böyle sorunlarda hazır olması gerekmez miydi.

Müdür,6 +1 masanın bir ayağı olan Temelci, sol kolu E., 6+1 masanın diğer ayağı Meralci.

Adamlar şehir için değil, kendileri için çalışıyor. Müdür Samsun üniversitesine geçip, dekan olmak istiyor. E., şehir hastanesi bitince orada Müdür olurum diyor. Umurlarında mı sanıyorsunuz Akparti, Tayyip Erdoğan. Bunları bu şehre getirip de günlerdir halkın çile çekmesine neden olan baş saadetli vekil AD'ye hakkımız haram olsun

SİYASTEÇİLERE YAZIKLAR OLSUN

Milyonlarca liraya veri merkezleri kuruldu hatta oda yetmedi yedeği kuruldu. O da yetmedi işten anlamayanlar bilişimci uzmanı yapıldı. Sonuç; sistem çöktü bir haftadır hastane çalışmıyor!

İzahı olmayan işin mizahı oluyor maalesef.

Samsun bu kadar vasıfsızlığı hak etmiyor. Bu işi düzeltmeyen siyasilere de yazıklar olsun, ihanet ediyorsunuz milyonluk yatırımlara.

Sistem arızası tabii ki olabilir. Ama bu sıklıkla değil elbette. Ve olayın çözümünde bu kadar acemice müdahale ederek artık tamamdır yüzde doksan çözüldü. Yarın sistem işler hale gelecek diye en yetkili ağızdan şehrin en yetkilisine yalan açıklama yapıp arızanın hala devam etmesi şaşılacak şey.

İnşallah arıza giderilir de vatandaşlar olarak bizlerde hastanedeki işlerimizi görebiliriz.

samsun sağlık HBYS
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
YALÇIN     0000-00-00 Samun’u ve Samsun luyu beş yıldır sadece kendini çıkarını düşünen son derece beceriksiz müdür ve ekibine muhtaç eden Ak Parti ve vekilleri utansın. Tabi umurlarındaysa.
EROL     2022-07-03 Sistem arızasını Çözmek için Bakan yardımcısı ve Genel Müdüre ne gerek var. Samsunu bu hale düşüren F.K ile A.D gelip hem arızayı tamir etsinler. Hem de hastanede poliklinik yapıp hasta muayene etsinler.
Samsun İl Sağlık Müdürü Muhammed Ali Oruç     0000-00-00 Şu adamı alın artık görevden. Yeter..
ÖNCE VATAN     0000-00-00 Bakan yardımcısı ile genel müdür bilgi donanımları ve yazılım uzmanı mı?? Onlar mı çözecek sorunu. Veri merkezini hizmet alımı yoluyla işleten firma aynı zamanda sağlık müdürlüğüne hastane yazılımı hizmeti satan firma. Yani her iki işi de E. Ö aynı firmaya yaptırıyor. Milyonlarca para vererek. Bilin bakalım daha önceki çalıştığı Ordu' da neler yapmış... Sağlığı kimlere emanet ettiğinizi bilmek istiyorsanız E.Ö nün daha önce görev yaptığı yerlerde neler yaptığını araştırın.
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri