Samsun festivale hazırlanıyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun festivale hazırlanıyor!
04.08.2022 17:46:32

 

Samsun festivale hazırlanıyor!

Samsun’da yüz binlerce ziyaretçinin katılım sağlayacağı dünyanın en büyük teknoloji festivaline ilişkin hazırlıklar devam ediyor.

30 Ağustos tarihinde başlayacak ve altı gün sürecek "Teknofest Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’ hazırlıkları kapsamında Valimiz Sayın Doç. Dr. Zülkif Dağlı, T3 Vakfı Müdürü Ömer Kökçam ve yetkililer ile birlikte Samsun Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi, Samsun Lojistik Merkezi ve Samsun Çarşamba Havalimanı’nda devam eden çalışmaları yerinde inceledi.

Türkiye’nin farklı şehirleri ve çevre illerden dünyanın en büyük teknoloji festivaline çok yoğun katılım beklendiğini açıklayan Valimiz Sayın Doç. Dr. Zülkif Dağlı, “Gelecek olan misafirlerimiz ve Samsunlu vatandaşlarımızın ilgisiyle Samsun Çarşamba Havalimanı yüz binlere ev sahipliği yapacak. Yediden yetmişe tüm kitlelere hitap eden Teknofest Karadeniz için ulaşıma dair tüm başlıkları ele aldık ve bu doğrultuda çalışmalarımıza devam ediyoruz.” dedi.  

Otopark Kapasitesi Artırılıyor

Samsun Çarşamba Uluslararası Havalimanı bağlantı noktaları, alternatif yol güzergahları ve otopark alanlarına yönelik çalışmalarda sona yaklaşıldığını ifade eden Valimiz Sayın Doç. Dr. Zülkif Dağlı, “Misafirlerimiz ülkemizin en güzel şehirlerinden biri olan Samsun’da her anlamda keyifli bir festivale şahitlik edecek. Bizlerde fiziksel olanakları en üst seviyeye taşımak için yetkililerle birlikte çalışıyoruz. Festival için şehrimizin eşsiz zenginliklerini görmek isteyenlere konaklama, ulaşım, yeme-içme ve eğlence gibi ihtiyaçlarına yönelik başta Samsun Büyükşehir Belediyesi olmak üzere ilgili kurumlarımız hazırlıklarını sürdürüyor. Yoğun katılıma karşılık verecek şekilde Fuar ve Kongre Merkezi ile Lojistik Merkezinde otopark alanları oluşturuluyor. Aynı zamanda katılımcıların en konforlu şekilde festival alanına ulaşmaları için yol güzergahlarında da çalışmalarımıza devam ediyoruz.” diye konuştu.

Samsun festivale hazırlanıyor!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri