Samsun gazi devlet hastanesi’nde utanç kuyruğu!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun gazi devlet hastanesi’nde utanç kuyruğu!
23.08.2021 12:28:05

 

Samsun gazi devlet hastanesi’nde utanç kuyruğu!

Samsun Gazi Devlet Hastanesi’nde eski Türkiye’nin Ekmek, tüp ve yağ kuyruklarını andıran muayene kuyruğu Samsun’un utanç fotoğrafı olarak sosyal medyada gündeme oturdu.

Samsun Gazi Devlet Hastanesi'nin önünde sabah saat 06.00 civarında vatandaşların merkezi randevu sistemi ile randevu alamadıkları için randevusuz muayene olabilme umuduyla kuyruk oluşturmaya başladı.

MHRS’den randevu alamayan Samsunlu vatandaşlar, dünyanın küresel salgınla uğraştığı bu günlerde kuyruktaki sıkışıklık hastaları Covid 19 bulaşma tehlikesiyle baş başa bırakıyor.

Vatandaşlar Sosyal medyada yaptıkları yorumlarda şu görüşlere yer veriyor;

İşin en kötü tarafı bu durumdan ülke genelinde onlarca insan mustaripken, sorumlulardan konuya dair tek bir çözüm önerisi yok.

Bu sorunun başlıca sorumlusu Sağlık Bakanlığı görevini yapamamakla beraber, doktorların hedef olmasına sebep oluyor. Randevusuz muayeneye hasta alamayan doktorlar, halkın karşısına çıkan ilk yetkili olduğu için tepkili olan insanlar yaşadıkları sorunun acısını onlardan çıkartıyor.

Bir vatandaş olarak açıkça söylüyorum: sizin sorumsuzluğunuzun diyetini doktorlar ve sağlık çalışanları ödemek zorunda değil. Yönetemiyorsanız istifa edin!

 

Samsun gazi devlet hastanesi’nde utanç kuyruğu!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
hastalık hastası     2021-08-25 millet hastalık hastası olmuş. hastaneye gelen hasta 4 yakını ile geliyor. önce vatandaş kendini bir sorugamalı. keyfi hastaneye gelip. Buradan sipariş haberlere bi son verin eğer utanmnız var ise. madem covid i çok düşünüyor vatandaş . heryerde maskesiz fink atmasın
cevdet     2021-08-24 gazi devlet hastanesi lojmanları yıkılıp yeni hastane binası yapılması Lazım ama oralı olan yok depreme dayanıklı olmadığı çürük raporu olduğu konuşuluyor 400 yataklı deniz manzaralı tek kişilik odaları olan bir hastane şehir merkezine lazım
hemşire     2021-08-24 Siz yazmaktan usandınız biz yorumlamaktan. Samsun da sağlık sistemini bu hale getirenlerin Allah belasını versin inşallah. Partileri ile birlikte başlarına geçsin.
GALERİLER