Samsun Gümüşhane Dernekleri Federasyonu Başkanı Mustafa Seven Kamuoyuna Teşekkür!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Gümüşhane Dernekleri Federasyonu Başkanı Mustafa Seven Kamuoyuna Teşekkür!
18.08.2022 18:27:55

 

Samsun Gümüşhane Dernekleri Federasyonu Başkanı Mustafa Seven Kamuoyuna Teşekkür!

Samsun Gümüşhane Dernekleri Federasyonu Başkanı Mustafa Seven, Yayınladığı manfesto hüviyetindeki açıklamasının, Samsun kamuyou tarafından büyük ilgi gördüğünü belirterek menifestoya ilgi gösteren herkese teşekkür etti.

Seven, “Samsun’da bazı basın yayın kuruluşları tarafından haberleştirilmiş ve derneğimizin sosyal medya sayfasında da çok geniş bir kesim tarafından yüzlerce beğeni ve yorum yapılarak sürekli gündemde kalması sağlanmıştır.” Diyerek şöyle devam etti;

HATA YAPMAMIZI ENGELLYEN DOSTLARIMIZA

Federasyon’umuzabağlı derneklerin  başkanları ve dernek yöneticilerinden hatta sivil toplum kuruluşlarımızın üyelerinden herhangi bir eleştiri almadığımı da burada belirtmek isterim.

Gümüşhane Dernekleri Federasyonu başkanı olarak, menfi eleştirileriyle;

Durduğumuz yerin ne kadar doğru ve sağlam ve ne kadar isabetli olduğunu bir kere daha hatırlatan bütün kardeşlerimize, kıymetli hemşerilerimize…

Müspet eleştirileriyle;

Hata yapmamızı engelleyen dernek üyelerine, dost ve kardeşlerimize, hemşerilerimize ve bütün Samsunlulara ve kıymetli basın mensuplarına ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Kıymetli kardeşlerim, hemşerilerim, gönüldaşlarım, muhterem Samsunlular;

Dedik ki,

“Gümüşhaneliler, yaklaşık 60 bin kişilik hemşeri gücüyle 20 yıl boyunca AK Parti’yi desteklemekten hiç gocunmamıştır.

Samsun’da yaşayan Gümüşhane derneklerin oluşturduğu Federasyonun 3. dönem ve neredeyse 10 yıllık başkanı olarak Samsun’da AK Parti camiasının vekilinden İl ve ilçe başkanlarının seçim dönemleri dışında bırakın aramayı sormayı bizimle hiç bir şekilde diyaloğa bile geçmediklerini söylemekten büyük üzüntü duymaktayız.

Biz Gümüşhaneliler, Samsun’da koskocaman bir camia ve 60 Bin kişilik bir aileyiz.

Biz doğduğumuz yerde değil doyduğumuz yerde yaşıyor, burada siyaseti destekliyor ve Samsun için çalışıyor, çabalıyor, istihdama katkı sağlıyoruz.

60 Bin kişilik bir aile olarak Samsun’da iş, aş, etki ve yetki gücümüz olduğunu söylemek abartı sayılmaz.”

BİZE DEMEDİKLERİNİ BIRAKMADI.

Federasyonumuza haklı ve insani taleplerle gelen yardım isteyen tüm Samsunlu hemşerilerimizin bu taleplerine yardımcı olmak istememizin nesi bazıları tarafından anlaşılamadı.

Doktor olduğum için sağlık İl Müdürü olmak istediğimi söylediler, siyasetle içli dışlı bir STK olan Samsun Gümüşhane Dernekleri Federasyonu başkanı olduğum için siyasete oynuyor dediler.

Doktor olmak Sağlık İl Müdürü olmaya engel veyahut da bir STK yöneticisi olmak siyaset yapmaya musaade etmiyormuş gibi nereden alındığı, nerede yazdığı bilinmeyen gizli bir kanun maddesi sanki varmış gibi  inatla ve kör bir inançla bizleri hiçbir yere layık görmek istemediler.

Hani bu işleri en başında liyakat vardı, hani bu işler en çok hizmet eden ve en fazla sevilen, milletine en fazla faydası olanın hakkıydı.

BUNLAR NE ÇABUK VE NEDEN UNUTTUNUZ?

Menfi eleştirilere teşekkür etmemin bir diğer sebebi de şudur ki;

Samsun’da Hindistan’da ve cahiliye dönemi Mekke’sinde mevcut olan Peygamberimiz tarafından yıkılıp ayaklar altına alınan KAST sisteminin ısrarla devam ettirilmek istendiğini görmemize vesile oldu.

O KAST sistemi ki, kendi çevresi haricinde hiç kimseyi, sadece beni değil, bu gün ben yarın bir başkası, hiç ama hiçbir kimseyi herhangi bir iyi işin başında, suyun kaynağında, bir makamın koltuğunda, bir STK’nın idaresinde görmek istemez.

NEDEN BİLİYOR MUSUNUZ?

Çünkü oraları yani o makamları tutmuşlar, liyakate ve ehliyete bakılmaksızın bir yakını ve yahut çevresinden herhangi birisi için ayırmış onları beklemektedir.

KAST sistemine girmeniz imkansızdır. Ağzınızla kuş tutsan dahi imkansızdır…

Bunların sayısız örnekleri var, ben bunları şimdi burada açıklamak istemiyorum ama şu KAST sistemi sevdalılarına  da artık aklınızı başınıza alın demek gerektiğini düşünüyorum.

Cahiliye dönemi alışkanlıklarınızdan artık vaz geçin, bu dünyada hiç birimiz kalıcı değiliz, Allah’ın ipine sımsıkı sarılın; üstünlük takvadadır, liyakattedir; efendilik hizmet ile olur, hizmet ile ölçülür.

Bitirirken bir kere daha Gümüşhane Dernekleri Federasyonu başkanı olarak,

Kin ve nefret dolu menfi eleştirileriyle;

Durduğumuz yerin ne kadar doğru ve sağlam ve ne kadar isabetli olduğunu bizlere hatırlatan bir kısım takipçilerimize,

Dostluk ve sevgi dolu müspet eleştirileriyle;

Hata yapmamızı engelleyen, her zaman yanımızda olduklarını bir kere daha gösteren dernek üyelerine, dost ve kardeşlerimize ve bütün Samsunlulara ve kıymetli basın mensuplarına ayrı ayrı teşekkürlerimizi arz ediyorum.

Samsun Gümüşhane Dernekleri Federasyonu Başkanı Mustafa Seven Kamuoyuna Teşekkür!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri