Samsun Gümüşhane Dernekleri Federasyonu manifestosu
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Gümüşhane Dernekleri Federasyonu manifestosu
08.08.2022 13:43:39

 

Samsun Gümüşhane Dernekleri Federasyonu manifestosu

Samsun Gümüşhane Dernekleri Federasyonu başkanı Dr. Mustafa Seven, ‘Dövene elsiz gerek, sövene dilsiz gerek’ başlığıyla bir manifesto yayımladı.

 

Siyasetçilere, “Bizim oyumuzu siz çantada keklik mi sanıyorsunuz?” diye seslenilen manifestoda Dr. Mustafa Seven şu ifadelere yer verdi;

GÜMÜŞHANELİLER 20 YIL BOYUNCA AK PATİ’Yİ DESTEKLEDİ

Bilen bilir, 20 yıl önce, Samsun’da AK Parti yeni kurulduğunda ilk desteği Gümüşhaneliler verdi.

Samsun’da sivil toplum kuruluşlarımız tarafından açıklanan bu destek “Gümüşhaneliler AK Parti dedi” şeklinde haber yapıldı ve yayıldı.

O zamanın şartlarında bunu yapmak zor bir şeydi fakat Gümüşhaneliler bu desteği vermekten ve bu iradeyi beyan etmekten çekinmedi, korkmadı.

Gümüşhaneliler 20 yıl boyunca bu desteğini hep devam ettirdi.

Gümüşhane Dernekleri Federasyonu, AK Parti vekillerini, adaylarını, başkanlarını, derneklerinde ve Federasyonumuz çatısı altında misafir etti, ağırladı.

Gümüşhaneliler, yaklaşık 60 bin kişilik hemşeri gücüyle 20 yıl boyunca AK Parti’yi desteklemekten hiç gocunmamıştır ama yıllardır bize yansıyan hoşnutsuzluk ve hayal kırıklığı Gümüşhanelileri ziyadesi ile üzmektedir.

Örnekleri camiamızın malumudur; bir belediye başkanı dernek başkanlarımızın dile getirdiği sorunlarını dinlemek nezaketini bile göstermemiş, yıllarca partiye hizmet etmiş arkadaşlarımızın dahi hiç bir talebi dikkate alınmamıştır.

SAMSUN’DA KOSKOCAMAN BİR CAMİA VE 60 BİN KİŞİLİK BİR AİLEYİZ

Bu gün geldiğimiz noktada, Samsun’da yaşayan Gümüşhane derneklerin oluşturduğu Federasyonun 3. dönem ve neredeyse 10 yıllık başkanı olarak, Samsun’da AK Parti camiasının vekilinden İl ve ilçe başkanlarının seçim dönemleri dışında bırakın aramayı sormayı bizimle hiç bir şekilde diyaloğa bile geçmediklerini söylemekten büyük üzüntü duymaktayız.

Biz Gümüşhaneliler, Samsun’da koskocaman bir camia ve 60 Bin kişilik bir aileyiz.

Biz doğduğumuz yerde değil doyduğumuz yerde yaşıyor, burada siyaseti destekliyor ve Samsun için çalışıyor, çabalıyor, istihdama katkı sağlıyoruz.

60 Bin kişilik bir aile olarak Samsun’da iş, aş, etki ve yetki gücümüz olduğunu söylemek abartı sayılmaz.

Gümüşhaneliler şunu merak ediyor;

Bizim oyumuzu siz çantada keklik mi sanıyorsunuz?

Biz her zaman ezici çoğunlukla bugün milletvekili olan, belediye başkanı olan bu insanları desteklemedik mi?

YİNE DESTEKLEYECEĞİZ

Yine destekleyeceğiz; Bu sefer de Samsun’u destekleyecek, Samsun’a katkısı olan herkesi ve her kesimi şartsız ve karşılıksız olarak kucaklamaya devam edeceğiz.

Sevgiyi, muhabbeti, hoşgörüyü, misafirperverliği ve karşılıksız vermeyi ocaklaştırmaya devam edeceğiz;

Hiç bir siyaset, hiç bir güç ve hiç bir menfaat Samsun kadar büyük olamaz.

20 yıl önce olduğu gibi, gelene git demeyeceğiz, kapımızı çalanlara kapımızı sonuna kadar açacağız.

Oy zamanı geldiğinde, bize yapılanları da yapılmayanları da  unutmayacağız. Gümüşhane insanının feraseti ve değerleri ışığında memleket, parti,cinsiyet ayrımı yapmadan Samsun için en faydalı olan ne ise  onu destekleyeceğiz.

Kim bize bir adım gelirse, biz ona üç adım atacağız.

Samsun Gümüşhane Dernekleri Federasyonu manifestosu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ünal seven     0000-00-00 İsmini bahseder misin aslan parçası? Ya bı bakayım bu tosun paşa curmu neyki ateş olmaya soyunmuş
Gümüşhaneli     0000-00-00 Ben bu adamı tanımam, derneklerin başkanı falan filan da değil. Çıkarcı, bir yerlere gelmeye çalışan, iyi partiye yanaşmaya çalışarak milletvekili seçilirim kafasında. Siyaset yapacaksan, gir seçime cürmünü görelim aslan parçası.
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri