Samsun ticaret ve sanayi odası seçimleri 3 kasım’da!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun ticaret ve sanayi odası seçimleri 3 kasım’da!
14.10.2022 15:28:08

 

Samsun ticaret ve sanayi odası seçimleri 3 kasım’da!

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası’nın 3 Kasım’da ilk tur seçimlerini yapması bekleniyor.

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, organ seçimleri için Samsun İl Seçim Kurulu Başkanlığı’na seçim takvimi ile ilgili sürecin başlatılması için girişimde bulunduğu öğrenildi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne bağlı Samsun Ticaret ve Sanayi Odası organ seçimleri için Kasım ayının ilk haftası yapılması beklenen seçim takvimi önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor.

Organ seçimlerinde meslek komiteleri ve meclis üyelerinin seçimleri yapılacak.

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası’nda 40 farklı meslek grubunda yapılacak olan seçimlerde meclise seçilen meclis üyeleri 2 hafta içerisinde yapılacak olan 2. tur seçimle yönetim kurulunu ve yönetim kurulu başkanını seçecek.

3 dönem ve 13 yıldır Samsun Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu başkanı olan Salih Zeki Murzioğlu yeniden başkan adayı olduğunu deklare etti.

Samsun’da bazı internet haber sitelerinde yer alan haberlerden dolayı Murzioğlu’nun, kurmay çevresine ‘Yeni dönemde Samsun Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin yönetim kuruluna girmek istemiyorum’ diyerek eleştirileri en aza indirmek istediği konuşuluyor.

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Salih Zeki Murzioğlu’nun yönetim kurulunda olan alt yapı müteahhidinin, Samsun Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin gelişim alanı olan 2. etap altyapı ihalesine girdiği, ihalede yüksek fiyat verdiğinden dolayı elendiği iddia edildi.

Tersane alanı olarak belirlenen alanın yeni Organize Sanayi Bölgesi olması sonrasında Gıda İhtisas OSB’nin yönetim kuruluna girmek istemeyen Murzioğlu’nun yeni OSB yönetim kuruluna girip girmeyeceği ise merak konusu oldu.

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Oda organ yenileme seçimleri ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Türkiye’de özel sektörü temsil eden en önemli yapı olan oda ve borsalarda organ yenileme seçimlerinin Ekim ayı itibariyle başladığını belirten Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, “Biz de Samsun Ticaret ve Sanayi Odası olarak 2022-2026 dönemine ilişkin Meslek Komite ve Meclis Üyesi seçimlerimizi 3 Kasım Perşembe günü sandık başına giderek gerçekleştireceğiz.

Süreci Odamızın kimliğine, tarihine yakışır bir şekilde yürütmek adına büyük hassasiyet gösteriyoruz. Her zaman olduğu gibi yine birlik ve beraberlik çerçevesinde Samsun adına çalışmaya devam edeceğiz. Seçimlerin şimdiden camiamız ve şehrimiz adına hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

 

Samsun ticaret ve sanayi odası seçimleri 5 kasım’da!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri