Samsun Üniversitesi Öğrencilerinden Uluslararası Başarı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Üniversitesi Öğrencilerinden Uluslararası Başarı
25.08.2023 14:27:08

 

Samsun Üniversitesi Öğrencilerinden Uluslararası Başarı

“Nitelikli Toplum İçin Nitelikli Üniversite” hedefi ve benimsediği “Duvarsız Üniversite” modeli ile yükseköğretimde çağın bilimsel ve teknolojik gelişimine uyumlu akademik eğitim vizyonunu hayatın her alanına taşıyan Samsun Üniversitesi, başarılarına bir yenisini daha ekledi.

Özdemir Bayraktar Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi, Havacılık ve Uzay Mühendisliği Bölümü mezunları, dünyanın en prestijli üniversitelerinde yüksek lisans programlarına kabul edildi.

 

2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Özdemir Bayraktar Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Havacılık ve Uzay Mühendisliği Bölümü mezunlarından okul birincisi öğrenci Mehmet Arslan havacılık alanındaki en prestijli üniversitelerden “Von Karman Institute for Fluid Dynamics” Üniversitesinde, yine aynı bölüm mezunu öğrenci Fatih Hasdemir ise QS Dünya Üniversite Sıralamalarında 134. sırada yer alan İtalya’daki “Sapienza University of Rome” Üniversitesinde Havacılık ve Uzay Mühendisliği alanında yüksek lisans programlarına kabul edildiler.

 

Her iki öğrencinin elde ettiği bu uluslararası başarı aynı zamanda Havacılık ve Uzay Bilimleri alanında Samsun Üniversitesinin hedeflediği eğitim kalitesini de kanıtlamıştır. Mehmet Arslan ve Fatih Hasdemir’in havacılık ve uzay sektöründe önemli başarılara imza atmalarını diliyor ve akademik kariyerlerinde başarılar diliyoruz.

Samsun Üniversitesi Öğrencilerinden Uluslararası Başarı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
iş güvenliği malzemeleri
tanıtım yazısı