Samsun Haber
Giriş Tarihi : 19-08-2023 11:23   Güncelleme : 19-08-2023 11:23

Samsun Valisi Orhan Tavlı OSB’ler Hakkında Bilgi Aldı

10 Ağustos 2023’te Resmi Gazete’de yayımlanan Valiler Kararnamesi sonrası 17 Ağustos’ta Samsun’da göreve başlayan Vali Orhan Tavlı, Samsun’un tüm OSB’lerini üretim ve istihdamda daha ileriye taşımak için yoğun bir şekilde çalışacaklarını söyledi.

Samsun Valisi Orhan Tavlı OSB’ler Hakkında Bilgi Aldı

Samsun Valisi Orhan Orhan Tavlı, YİKOB Başkanı İbrahim Civelek, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Selahattin Altunsoy ve Yeni OSB Koordinatörü Şef Yakup Erbaş'tan ilin organize sanayi bölgeleri hakkında brifing aldı.

Kentin çeşitli yerlerinde bulunan 12 organize sanayi bölgesi hakkında bilgiler alan Tavlı, “Bölgenin en gelişmiş şehri olan Samsun’u, gıdadan tarıma, teknolojiden savunma sanayisinde birçok sektörde yapacağımız istihdam ve üretimle Cumhuriyetimizin Yeni Türkiye Yüzyılı hedefleri doğrultusunda daha yukarılara taşıyacağız.” dedi.

 

Samsun Yeni OSB'nin süreçleri ve gelişmeleri hakkında da bilgiler alan Samsun Valisi Orhan Orhan Tavlı, mevcut çalışmaların hızlandırılarak Yeşil OSB konseptine uygun Tekkeköy Yeni OSB’nin, Samsun’un sanayisi, üretimi ve istihdamına katkı sağlaması için bir an önce faaliyete geçirilmesi talimatı verdi.

 

Mevcut OSB’lere ek olarak Yeni OSB’nin de yatırımcılar tarafından yoğun ilgiyle karşılandığının altını çizen Tavlı, “Yeni OSB’nin de tam faaliyete geçmeye başlamasıyla birlikte önümüzdeki yıllarda birçok sektörde yapacağımız üretimle ihracat rakamlarının düzenli olarak artacağına ve her yılı Samsun olarak rekorla kapatacağımıza inanıyorum.” dedi.

 

Ülkemizin kalkınmasına yönelik yüksek teknoloji üreten, savunma sanayi içeren, ihracat odaklı büyüme stratejisini temel aldıklarını ifade eden Tavlı, Samsun’un dört bir yanında bulunan tüm OSB’lerinde altyapı ve üstyapı çalışmaları da dahil olmak üzere yoğun bir şekilde çalışmaya devam edeceklerini vurguladı.

 

Samsun Valisi Orhan Orhan Tavlı, ilçe kaymakamlarıyla yaptığı değerlendirme toplantısında da ilçelerdeki sanayi kolları ve alt yapı baz alınarak kentin üretim ve istihdamına katkı sağlayacak OSB’lerin ivme kazanması için hep birlikte çalışmalarımızı sürdüreceğiz ifadelerini kullandı.

Recep YAZGANRecep YAZGAN