Samsun Yağmur Suyu Kollektör Hattı Yenileniyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Yağmur Suyu Kollektör Hattı Yenileniyor!
11.06.2021 15:11:11

 

Samsun Yağmur Suyu Kollektör Hattı Yenileniyor!

Samsun şehir merkezinin sele kapılmasının sebebinin SASKİ Genel Müdürü Coşkun Öncel döneminde yapılan Ana kuşak Yağmur Suyu kollektör Hattı unutulmuş olduğundan bakımının ve temizliğinin yapılmamış olmasından kaynaklanıyor haberimiz ses getirdi.

Samsun’un Canik ilçesi Belediye Evleri Kavşağı’nda “Yağmur Suyu Kollektör Hattı” yapımında ilk etap çalışmalarında sona gelindi. Proje su baskını ve sel gibi problemlerin önüne geçecek. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Her yağmurda yaşanan soruna neşter vurmak amacıyla başlattığımız çalışmalarda ilk etabı tamamlıyoruz. Bölgeye toplam 2 bin 600 metre uzunluğunda yağmur suyu hattı döşenecek. 10 milyon liralık bir yatırım. Sadece Canik’te değil, 17 ilçemizin altyapı sorunlarını gidermek adına tüm ekiplerimiz sahada.” dedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nün (SASKİ) il genelinde hayata geçirdikleri önemli projeler sayesinde uzun yıllardır süregelen sıkıntılar çözüme kavuşuyor. Bu kapsamda Canik ilçesi Belediyeevleri Kavşağı'nda yaşanan sel baskınları, yapımı süren "Yağmur Suyu Kollektör Hattı" ile son buluyor. Hızla süren çalışmalarda yatay delgi yöntemi ile 3 adet 1200 mm çapında yağmursuyu kanalı, karayolu, demiryolu ve tramvay yolu altından geçirildi. 90 metrelik bölümü kalan ilk etap çalışmalarının 20 Haziran'da faaliyete alınması planlanıyor.

Bandırma Vapuru sahilinden başlayan yağmur suyu deşarj hattı yapım çalışması, Atatürk Bulvarı’na ulaştı. Birinci tünel inşaatını tamamlayan SASKİ ekipleri, ikinci tünelin imalatını gerçekleştiriyor. Bölgede toplamda 2 bin 600 metre uzunluğunda yağmur suyu hattı döşeyecek ekipler, uzun vadede aynı sorunun bir daha meydana gelmemesi için geniş çaplı betonarme borular kullanıyor. Sağanak yağmurları tehdit olmaktan çıkaracak 10 milyon TL’lik yatırım ek kısa zamanda bitirilecek. İlçede altyapı işlemlerini hızlandıran SASKİ, ihtiyaç duyulan diğer mahallelerde de yağmur suyu drenaj hatları, mevcut hatların bakım, onarım ve logar temizliklerine de devam ediyor.

 

SAMSUN'DA ALTYAPI SORUNU KALMAYACAK

17 ilçenin tamamında altyapı sorunlarını çözmek için çalıştıklarını söyleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Canik Belediye Evleri Kavşağı da altyapı yatırımlarımızda ayrı önem verdiğimiz bir yerdi. Her yağmurda yaşanan soruna neşter vurmak amacıyla başlattığımız çalışmalarda ilk etabı tamamlıyoruz. Bölgeye toplam 2 bin 600 metre uzunluğunda yağmur suyu hattı döşenecek. 10 milyon liralık bir yatırım. Sadece burada değil, 17 ilçemizin altyapı sorunlarını gidermek adına tüm ekiplerimiz sahada. Tüm derdimiz Samsun'da altyapı probleminin kalmadığı, ortamı temin etmek. Samsun’un merkezinden en ücra köşelerine kadar altyapı hizmetlerini ulaştıracağız" ifadelerini kullandı.

Samsun şehir merkezi Samsun Yağmur Suyu Samsun Yağmur SASKİ Yağmur Suyu kollektör Hattı Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir Mustafa Demir Canik Belediyesi samsun sel Bandırma Vapuru Samsun Sel haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER