Samsun Haber
Giriş Tarihi : 09-05-2023 20:02   Güncelleme : 09-05-2023 20:02

Samsun’da CHP listesine tepki oyları TİP'e yöneltiyor!

Samsun’da CHP’nin milletvekili aday listesine gösterilen tepki CHP’nin oylarının Türkiye İşçi Partisinde toplanmasına sebep oluyor.

Samsun’da CHP listesine tepki oyları TİP'e yöneltiyor!

Samsun’da seçim çalışmalarını hız kesmeden sürdüren Türkiye İşçi Partisinin, CHP listesine tepki gösteren CHP’lilerden hatırı sayılır bir oy alması bekleniyor.

TİP Samsun Milletvekili Adayları, seçim çalışmaları kapsamında şehrin dört bir yanında vatandaşlarla buluşmaya devam ederken, özellikle CHP listesine tepkili CHP’lilerin ilgisiyle karşılaşıyor.

 

Genç ve dinamik bir aday listesi ile seçimlere girmeye hazırlanan Türkiye İşçi Partisi, Samsun’da belirlediği adaylarla da çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Özellikle gençlerle sık sık bir araya gelerek, hem fikir alışverişinde bulunan, hem de seçilmeleri halinde neler yapacaklarını anlatan TİP Samsun milletvekili adayları, 2023 seçiminin önemine dikkat çekiyor.

 

Bilindiği üzere CHP, Samsun’da birinci sıraya şehrin sevilen isimlerinden Dr. Murat Çan’ı koyarken, ikinci sırada eski Refah Partisi Ankara İl Başkanı olan ve şimdi Saadet Partili Mehmet Karaman’a yer verdi. Adaylara büyük tepki gösteren CHP seçmeni, milletvekili seçiminde oylarını tepki olarak Türkiye İşçi Partisine vereceğini belirtiyor.

TİP Samsun Milletvekili Adayları Avukat Arslan Bolat, Özge Göksu, Onur Çelik, Gülcay Kaya, Aral Demircan ve Kemal Serdar Elbir ile 2023 seçimlerine Türkiye İşçi Partisi, “Bir Oy Kemal’e, İkinci Oyumuz TİP’e” sloganı ile destek toplamaya devam ediyor. CHP’nin Samsun Milletvekili aday listesine tepki gösteren CHP seçmeninin, TİP listesindeki genç adaylara destek olduğu ve TİP’in Samsun’daki oy oranının beklenenden çok daha fazla olacağı Samsun siyasetinde son günlerin en çok konuşulan konularından birisi oldu.

Recep YAZGANRecep YAZGAN