Güncel
Giriş Tarihi : 05-01-2023 14:32   Güncelleme : 05-01-2023 14:32

Samsun’da O Yemek Firmasının Sözleşmesi Feshedildi

Samsun'da KYK Karadeniz Öğrenci Yurdunda yedikleri yemekten zehirlenmelerine sebep olan yemek şirketinin sözleşmesi feshedildi.

Samsun’da O Yemek Firmasının Sözleşmesi Feshedildi

 

Samsun KYK Karadeniz Yurduna Yemek veren Firmanın AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli’nin kardeşi Fahrettin Canikli’ye ait olduğu iddia edilirken Fahrettin Canikli yaptığımız telefon görüşmesinde şirketiyle hiçbir ilgisinin olmadığını kendisinin sadece inşaat işleri yaptığını söyledi.

Buna rağmen Fahrettin Canikli her gün KYK Karadeniz Öğrenci Yurduna  geldiğine, yurtta makam odasının olduğunu ve neden sonu 28 ile biten plakalı aracının sürekli yurdun otoparkında olduğuna açıklık getirmedi.

Samsun'da KYK Karadeniz Erkek Öğrenci Yurdu'nda kalan öğrenciler, geçtiğimiz günlerde yemekhane ve kantindeki yiyeceklerin hijyenik olamadığını iddia ederek yurdun bahçesinde toplanarak eylem yapmışlardı.

YEMEK FİRMASININ SÖZLEŞMESİ FESHEDİLDİ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Milli Savunma Eski Bakanı Nurettin Canikli'nin kardeşi Fahrettin Canikli'nin Samsun'da 4 yurda yemek verdiği diğer kardeş Tahsin Canikli’nin oğlu Ersin Canikli’nin de Çorum’da yurtlara yemek verdiği iddia ediliyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı bir genel müdür ile iki daire başkanı, Samsun’da KYK Karadeniz Öğrenci Yurdu’nda yaşanılan yemekten zehirlenme olayını araştırmak ve soruşturmak üzere Samsun’a geldi.

Bakanlık yetkilileri, olayda bir kasıt olup olmadığını, öğrencilerin hak ettikleri yemeklere ulaşıp ulaşamadıklarını, yemeklerin kalitesini, gramajlarını ve yaşanan olayda ihmal olup olmadığını araştırıyor.

 

Recep YAZGANRecep YAZGAN