Samsun’da Öğretmen AR-GE Projesi Hayata Geçiyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun’da Öğretmen AR-GE Projesi Hayata Geçiyor!
29.06.2021 11:19:10

 

Samsun’da Öğretmen AR-GE Projesi Hayata Geçiyor!

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından öğretmenlerin araştırma ve geliştirme becerilerinin artırılması, kurumsal kapasitenin güçlendirilmesi, okula ve yerel ihtiyaçlara uygun projelerin geliştirilmesi amacıyla Öğretmen Ar-Ge Projesi hazırlandı.

Proje ile öğretmenlerin eleştirel düşünme ve problem çözme, yaratıcılık ve yenilikçilik, inisiyatif kullanma ve kendini yönlendirme, liderlik üretkenlik, sosyal kültürel beceriler geliştirmeleri, ilgi duydukları alanlarda özgün fikirler ve yaratıcı çalışmaları daha fazla ortaya koymaları amaçlanıyor.

Öğretmen Ar-ge projesi ile öğretmenler, okulların sahip olduğu imkânlar ve çevresel fırsatların farkına vararak, bu imkân ve fırsatları öğrencilere ve okulun diğer paydaşlarına daha etkili taşıma olanağı bulacak. Öncelikle okulun temel ihtiyacı veya çözülmesi gereken öncelikli problemleri, öğretmenlerin ve öğrencilerin görüşleri alınarak belirlenecek, ardından bu ihtiyaca yönelik proje geliştirilecek. Projelerin hangi kurumla iş birliği ile yapılması gerektiği uzman görüşleri alınarak belirlenecek. 

Proje kapsamında öğretmenlere Eğitimde Ar-Ge Kültürü Oluşturma, İhtiyaç Belirleme ve Swot Analizi Yapma, Araştırma Yöntem ve Teknikleri Proje Hazırlama, Yürütme ve Raporlama, Projelerin sürdürülebilirliği ve yaygınlaştırılması gibi başlıklarda eğitimler verilecek.

Teorik eğitimlerin ardından Öğretmen Ar-Ge projesinde görev alan öğretmenlere yönelik mentorluk uygulaması yapılacaktır. Proje kapsamında Ondokuz Mayıs Üniversitesi ile işbirliği yapılarak, akademik danışmanlık noktasında akademisyen desteği alınarak okulun ihtiyaçlarına yönelik araştırma ve geliştirme çalışmaları yapılacak.

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE AR-GE Projesi Samsun
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Coşkun YILMAZ     2021-06-30 Çok gereksiz bir proje daha. Samsun milli eğitimin tek işi adaletsizliktir.
Aydın Çörtük     2021-06-29 Harika bir proje düşünülmüş. Yıllardır öğretmenlerden proje yazmaları bekleniyor. Okullara proje gönderiliyor uygulayın deniyor. Kendi fikirlerimizi okul idarelerine ve öğretmen arkadaşlara anlatmakta zorlanıyoruz. İnşallah iyi bir proje olur. Yapanların düşünenlerin emeğine sağlık.
GALERİLER