Samsun'dan Başlayarak Türkiye'ye Baharı Getireceğiz!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun'dan Başlayarak Türkiye'ye Baharı Getireceğiz!
11.05.2023 20:05:24

 

Samsun'dan Başlayarak Türkiye'ye Baharı Getireceğiz!

CHP Samsun Milletvekili Adayı Mustafa Yeşilyurt, 14 Mayıs seçimleri öncesinde Samsunlulara çağrıda bulunarak iktidarın 21 yıldır çocukların geleceğini çaldığını söyledi.

CHP Samsun Milletvekili Adayı Mustafa Yeşilyurt, her şeyi inanarak yaptıklarını belirterek, “inanarak ve kazanmak için mücadele ediyoruz. Buna inanıyoruz. Bu inanç ile yarın yapılacak olan Cumhurbaşkanı adayımız Kılıçdaroğlu mitingi de Samsun’da kazanacağımızın zaferin taçlandırılması olacaktır” dedi.

Yeşilyurt, hafta sonunda çocukların geleceğini oylayacaklarını belirterek, onların haklarını yiyenlere oy vermemeleri gerektiğini söyledi.

Yeşilyurt ayrıca, AKP ve MHP'nin seçim döneminde kaybedeceklerini anladıkları için bölen ve kutuplaştıran üsluplarını iftiralarla sürdürdüklerini söyledi. Milletvekili adayı Yeşilyurt, milliyetçilikten bahsedenlerin Sinan Ateş gibi evlatların katledilmesine sebep olduğunu ifade etti ve PKK vurgusu yaparken bazı milletvekili adaylarının "Devlet PKK ile sürekli görüşüyor" şeklinde iftiralar attığını belirtti.

Yeşilyurt, CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel'in bu iftiralara karşı çıktığını ve "Gelin yüzüme söyleyin" diyerek cevap alamadığını söyledi. Ülkenin gerçek gündeminin yoksulluk ve fakirlik olduğunu vurgulayan Yeşilyurt, halkın iftiralarla içine düştüğü çaresizliği unutturmaya çalıştıklarını iddia etti.

Ayrıca, Tayyip Erdoğan'ın dünya lideri olarak tanıtılması için ülkenin vergilerinin harcandığını söyleyen Yeşilyurt, liderlik örneklerine ilişkin eleştirilerini dile getirdi. Yeşilyurt, dünya lideri olmanın Süleyman Şah türbesini Türkiye'ye kaçırmak veya askerlerimizin şehit edildikten sonra Putin'in kapısında beklemek olmadığını ifade etti. ABD Başkanı'nın mal varlığına ilişkin araştırma talebine karşı sessiz kalan iktidarın liderlik yapamadığını belirten Yeşilyurt, halkın kendilerini kandırmalarına izin vermemeleri gerektiğini sözlerine ekledi.

Mustafa Yeşilyurt, sözlerine devam ederek, "Geliyoruz, geleceğiz, Samsun'dan başlayarak Türkiye'ye baharı getireceğiz!" diyerek vatandaşları, 13. Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu ve Cumhurbaşkanı Yardımcılarının da katılacağı 12 Mayıs Cuma günündeki mitinge davet etti.

Yeşilyurt, mitinge katılım çağrısı yaparken, "Bu miting, Türkiye'nin kurtuluş mitingi olacak. Milletimiz sandıkta kararını verdi, biz de buradan Türkiye'nin dört bir yanındaki vatandaşlarımıza sesleniyoruz. Yeniden doğuşumuzun şehri olan Samsun'da toplanarak, güçlü bir şekilde haykıralım: Artık yeter!" dedi.

Samsun'dan Başlayarak Türkiye'ye Baharı Getireceğiz!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri