Savaş Gayretli "Engelli Kardeşlerimiz İçin Farkındalık Oluşturuyoruz"
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Savaş Gayretli
11.03.2021 09:54:09

 

Savaş Gayretli "Engelli Kardeşlerimiz İçin Farkındalık Oluşturuyoruz"

Kısa adı BEM BİR SEN olan Belediye ve İl Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası Samsun Şube Başkanlığı tarafından üye iş yerlerinde Engelliler Komisyonu kurulması için çalışmalar devam ediyor.

Bem-Bir-Sen Samsun Şube Başkanı Savaş Gayretli öncülüğünde başlatılan çalışma ile üye iş yerlerinde Engelliler Komisyonları kuruluyor.

Engelliler Komisyon çalışmalarıyla ilgili basın mensuplarına açıklama yapan Bem-Bir-Sen Samsun Şube Başkanı Savaş Gayretli; engelliler için farkındalık oluşturmaya devam ettiklerini belirtti.

Başkan Gayretli yaptığı açıklamada; “Bem-Bir-Sen Samsun Şube başkanlığı olarak Mart Ayı toplantımızda genel kurul üyelerimizle birlikte Engelli kardeşlerimize yönelik çalışma başlatma kararı aldık. Bu doğrultuda üye iş yerlerimizde Engelli Komisyonlarımızı oluşturacağız. İlk olarak SASKİ Genel Müdürlüğü’nde komisyonumuzun kurulması için Mustafa Albayrak kardeşimizi Engelliler Temsilcisi olarak görevlendirdik ve aynı zamanda da Memur-Sen’de Bem-Bir-Sen temsilcisi olarak görev yapacaktır.

Dinimiz önce insan diyor, insana yaratılmışların en şereflisi insandır diyor. Pozitif ayrımcılık yapılması gereken başta engelli evlatlarımız ve aileleri olmak üzere tüm toplumumuzdaki dezavantajlı kesimin yanında olmaya gayret ediyoruz.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde Engelli kardeşlerimizin toplumsal hayatın her alanında olmalarını sağlamak amacıyla başlattığı çalışmalar doğrultusunda sendika olarak bizler de faaliyetlerimizi yürütüyoruz.

Sendika olarak en temel prensiplerimizden biri de engelleri ortadan kaldırarak engelsiz bir hayatın yanında olmaktır. Bizler inanıyoruz ki, tüm engeller sevgiyle aşılır. Engelli kardeşlerimiz için farkındalık oluşturarak onların yanlarında olmaya devam edeceğiz. Bu amaçla başlatmış olduğumuz Engelli Komisyon çalışmamızın hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.

Mart ayı toplantısında ayrıca Nisan ve Mayıs aylarında izlenecek yol haritasını da belirlediklerini söyleyen Başkan Savaş Gayretli, sendikal faaliyetlerde hız kesmeden yola devam edeceklerini belirtti.

BEM BİR SEN Savaş Gayretli
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ali Yılmaz     0000-00-00 İnşallah muvaffak olursunuz başkanım başarılarınızın ve hizmetlerinizin devamını diliyorum Allah yar ve yardımcınız olsun
Advert
GALERİLER