Sivil anayasanin vakti gelmedi mi!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Sivil anayasanin vakti gelmedi mi!
05.05.2022 16:26:41

 

Sivil anayasanin vakti gelmedi mi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan yasama yılı açılışında Meclis’te “Yeni Anayasa, milletimize vereceğimiz en güzel 2023 hediyesi olacaktır” demişti. Fakat bu konuda olumlu hiçbir gelişme olmadı. Elbette bu konu sadece Cumhurbaşkanı ve hükümeti ilgilendirmiyor. Muhalefet partilerinin de gündemine alması gereken en önemli işlerden bir tanesidir.

Darbeci askerlerin yani kendilerine verdiği isimle “Milli Güvenlik Konseyi’nin”  hazırladığı ve halen yürürlükte olan 1982 Anayasasının değişmesinin neden gerekli olduğunu zekâ seviyesi kıt insanlara göre izah etmeye çalışalım. Çünkü faşist eğitim sistemi ile yetişmiş ve devletin en önemli noktalarında görev yapan özgürlük ve hürriyetin değerini bilmeyen çok sayıda insan var. Akıllarını başlarına getirmeleri için hangi seviyede bulunduklarını hak ettikleri lisanla anlatmak gerekiyor.

12 Eylül 1980 darbesini gerçekleştiren darbeci cuntanın lideri Kenan Evren, ülkemizi kusursuz bir diktatörlük ile idare ediyordu. Sağcı solcu demeden 18 yaşından daha küçük gençleri dahi idam etmekten çekinmiyordu. Neredeyse her gün televizyon ekranına çıkıp şımarık ve küstah bir dille “faşist yönetim” hakkında güzellemeler yapıyordu. Bu darbe liderinin embesil kişilere yakışan sözlerinden dolayı halkımız çok bunalmıştı.

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Sivil anayasanin vakti gelmedi mi!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER