Sol Parti’nin Samsun’daki kısır komik tartışması: Öncelikleri Akp’yi Yenmekmiş!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Sol Parti’nin Samsun’daki kısır komik tartışması: Öncelikleri Akp’yi Yenmekmiş!
11.10.2021 17:42:26

 

Sol Parti’nin Samsun’daki kısır komik tartışması: Öncelikleri Akp’yi Yenmekmiş!

Sol Partisi Samsun’da ‘SOL Buluşma’ etkinliği düzenledi.

 

Laiklik, ekonomik yıkım, bağımsızlık ve AKP iktidarının hemen her alanda ülkeyi uçuruma sürüklediği iddia edilen buluşmada düzen içi muhalefete hapsolmayan, meşru, demokratik, militan mücadelenin önemine vurgu yapıldı ve öncelikli görevin “AKP karanlığını yenmek” olduğunun altı çizildi.

SOL Buluşma’ya SOL Parti PM Üyesi Alper Taş ile BirGün Yazarı, Gazeteci Merdan Yanardağ katıldı. Toplantıda, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci ve Samsun’da bulunan sol partilerin temsilcileri de söz aldı.

LAİKLİK OLMADAN MÜCADELE OLMAZ

Ülkenin en acil ihtiyacının demokratik bir Cumhuriyet talebi olduğuna dikkat çeken Gazeteci Yanardağ, AK Parti rejiminin Türkiye’de de mutlaka kaybedeceğini hayalinden dem vurarak bunun için en büyük görevin SOL’a düştüğünü ifade etti.

AK Parti’nin seçimlerde gitmeyeceğini de saçma düşüncelerine ekleyen Merdan Yanardağ, muhalefet içindeki “Kendiliğinden gidecekler” düşüncesinin yanlış olduğunu vurguladı.

Söylediklerine kendisinin de inanmadığı sadece salondakilere gaz vermek için konuştuğu dikkat çeken Merdan Yanrdağ, laikliğin bir mücadele aracı olduğunu, AK Parti karanlığı ile laiklik savunulmadan mücadele etmenin mümkün olmadığı safsatalarını salondakilere de inandırmakta güçlük çekti.

SAĞA YASLANMAK ÇÖZÜM OLMAYACAK

Öncelikli görevin AK Parti rejimini yenmek olduğuna vurgu yaparak konuşmasına başlayan SOL Parti PM Üyesi Taş ise bol hamaset ve ajitasyon içerikli konuşmasında şunları söyledi;

“Bunun en büyük nedeni siyasal İslamcı, gerici Başkanlık Sistemi’dir. Bugünün öncelikli görevi bu rejimi yenmektir. Bu ucube, çarpık rejim mutlaka yenilecek. Gezi’de, Adalet Yürüyüşü’nde, 31 Mart Yerel Seçimleri’nde ortaya çıkan direncin bize gösterdiği çok şey var. Ancak sağa dayanmış, sağ eksenli bir restorasyonun parçası haline gelmiş, gerek rejim krizine gerekse emek sermaye çatışmasına verdiği yanıtta sol değerlerden uzak yaklaşımlar bu karanlıktan çıkış için gerçek bir çözüm sunamaz”

Sol Parti’nin Samsun’daki kısır komik tartışması: Öncelikleri Akp’yi Yenmekmiş!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER