Samsun Haber
Giriş Tarihi : 29-08-2023 12:25   Güncelleme : 29-08-2023 12:25

SOYAP İlkadım Muhtarlarına Tanıtıldı

Samsun'da, insanî yardımların koordineli şekilde sevk edilmesi, mükerrer yardımların önlenmesi gibi amaçlara sahip Sosyal Yardımlaşma Platformu temsilcileri, İlkadım ilçesi muhtarları ile kahvaltıda buluştu.

SOYAP İlkadım Muhtarlarına Tanıtıldı

Kuruculuğunu Türk Kızılay Samsun Şubesi, Hayata Anlam Katanlar Derneği, Yardımeli Derneği Samsun Temsilciliği, Mirasımız Kudüs Derneği Samsun Temsilciliği, Samsun İnsani Yardım Hareketi Derneği, Samsun Kardeşeli Derneği, Hayrat Derneği Samsun Temsilciliği, Merve Vakfı, Hanımlar Yardımlaşma ve Kültür Derneği, Asarcık Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Hasene Sosyal Yardımlaşma Derneği Samsun Temsilciliği, Samsun Fakirleri Koruma ve Yardımlaşma Derneği ve Samsun Engelliler Federasyonu’nun üstlendiği platform İlkadım ilçesi muhtarları ile "daha iyi bir sosyal yardım nasıl yapılabilir" konusunda istişare etti.

İLKADIM MUHTARLARINA SOYAP ve İYBİS TANITILDI

Muhtarlara, Sosyal Yardımlaşma Platformu ve İnsani Yardım Bilgi Sistemi hakkında bilgi verildi. Toplantıda ilçenin sosyal yardımlaşma alanındaki eksikleri de konuşulup, istişare edildi.

TANITIMLAR DEVAM EDECEK

Platformdan yapılan açıklamada, “Yardımlaşma faaliyetlerimiz içinde yer yer muhtarlarımız bilgilerine de ihtiyaç duymaktayız. Onların bilgilendirilmesi, kurulu sistemimizin daha sağlıklı çalışmasını sağlayacaktır. İlk planda merkez ilçelerden başladık. Zaman ve imkân olursa ihtiyaca binaen diğer ilçelerde de tanıtım faaliyetlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz.”

Recep YAZGANRecep YAZGAN